Klikněte a napište nám e-mail!

Trutnov má nové kulturní centrum jménem UFFO

Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO na vizualizaci

Poslední týden v září se veřejnosti otevře čerstvě dokončené Společenské centrum Trutnov, které dostalo název UFFO. Z poloviny skleněná budova nabídne především variabilní vnitřní prostory pro divadlo, koncerty i další volný čas. Po dvou letech od začátku výstavby má město novou dominantu moderní architektury, kterou navíc finančně podpořila Evropská unie.

V říjnu 2008 začala výstavba Společenského centra Trutnov pro kulturu a volný čas, které dostalo název UFFO po místním rodákovi Uffo Hornovi, který zde v 19. století působil v kulturním dění. Budovu ve tvaru kvádru navrhlo pražské AG Studio a na celkových nákladech 480 milionů korun se krom dobrovolných příspěvků občanů podílely 180 miliony i strukturální fondy Evropské unie.

Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO na vizualizaci Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO po dokončení Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO po dokončení Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO

Výsledná z poloviny prosklená stavba o výšce 14 metrů nabízí užitnou plochu 4265 metrů čtverečných. Čelní prosklená fasáda je složena ze skleněných obdélníků a díky ní bude světlo z interiéru zářit na zbytek města a lákat je k návštěvě. Interiéru dominuje hlavní sál o kapacitě 391 až 641 diváků. Nabízeny jsou dvě varianty rozmístění rudých sedadel pro divadelní představení, konferenční sál i plesový a koncertní sál.

Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO a jeho sál Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO a jeho sál Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO a jeho sál

Využití zde najdou krom divadla i zábavné pořady, společenské večery, plesy a koncerty. Prostor druhého patra nabízí velké zkušebny, třetí patro je určeno zaměstnancům divadla a nejrůznější zázemí tu mají i zvukaři, osvětlovači a tlumočníci. Návštěvníkům centra UFFO budou sloužit také dvě kavárny a stěny chodeb budou využity i jako galerie. Prostor spojený s budovou je připraven i pro řidiče, kteří tu najdou 81 volných parkovacích míst.

Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO na vizualizaci Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO na vizualizaci Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO na vizualizaci Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO na vizualizaci

“Architektonická a technologická stránka projektu je jedinečná. Variabilita prostoru nemá, až na několik málo výjimek, které se trutnovskému centru však pouze přibližují, v naši zemi obdoby,” uvádí pyšně ředitel divadla Libor Kasík a dodává: “Jedním z pilířů budoucího úspěchu celého projektu je jeho programová náplň. Pestrost, nápaditost, kvalita, otevřenost, kreativita, překvapení a zážitek – to jsou atributy, které skládání programové mozaiky ovlivňují nejvíce.”

Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO a jeho sál na  vizualizaci Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO Společenské centrum Trutnov nazvané UFFO

Divadlo bude otevřeno poslední zářijový víkend a už nyní je možné si do něho zakoupit poměrně prestižní předplatné. Repertoár bude složen z nejlepších českých divadel i tvůrců. Nejlevější předplatné na příští sezónu bude stát podle zaměření od 1290 českých korun.

Foto a zdroj: UFFO, Město Trutnov, AG Studio, Vizage a BAK

Článek ze dne: 22.5.2010
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 3 komentářů
  1. Ruda Sonja - ze dne: 23.5.2010 - 22:09

    jo jo, aspon se neco deje i v podkrkonoší, to bude mit Tratumberk rados a co teprve Krakonoš, třeba se tam skamaráděj :)

  2. Marek Tomášek - ze dne: 6.8.2010 - 22:38

    ANO. UFFO název divadla mého rodného města Trutnova. Divadlo bych skousl. Logo divadla už nikoliv.

  3. herry78 - ze dne: 20.9.2010 - 18:40

    Divadlo-v poradku,nazev proc ne,pujdu za kulturou,ne za nazvem

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588