Děkujeme za přízeň nám i designu!

Nejvyšší budovu Evropy staví nad Moskvou Foster

Přesně 600 metrů vysoká Ruská věž od Normana Fostera

Přesně se šesti sty metry výšky se nejvyšší budou Evropy brzy stane Ruská věž, která se v Moskvě začala stavět podle návrhu britského architekta Normana Fostera. Ten navrhl tři věže v jednom, které budou obsahovat kanceláře, obchody, byty, lázně, restaurace a luxusní hotel.

První projekt Lorda Normana Fostera v Rusku se stane 600 metrů vysoká Ruská věž, která vyroste v jeho hlavním městě hned u řeky Moskva v nově vytvářené moderní městské čtvrti. Budova se se svou výškou stane zároveň nejvyšší budovou Ruska i celé Evropy.

Přesně 600 metrů vysoká Ruská věž od Normana Fostera Spolehlivě nejlepší výhled na město z nejvyšších pater budovy Centrální obchodní átrium s dostatkem přírodního osvětlení Pohled na vstupní átrium do neveřejných prostor

Projekt věže započal už v roce 1993, kdy byla americkými architekty navržena jedna věž se 115 party a 330 tisíci metry čtverečnými užitné plochy. Developer RussianLand se však rozhodl přizvat k návrhu Normana Fostera a jeho architektonickou kancelář Foster + Partners, aby věži navrhli nové designerské osvěžení.

Obchody v otevřeném prostoru átria Typické kanceláře v atypickém prostoru a výšce Luxusní mezonetové byty v rezidentní části budovy Byt v mracích pro horních tisíc

Britský architekt představil zcela novou věž, která se skládá ze třech samostatných avšak spojených věží z ocelových konstrukcí a skla. Se 118 patry tak dosáhne užitná plocha 525 tisíc čtverečních metrů do kterých bude umístěn pětihvězdičkový hotel, luxusní lázně, obchody, rezidentní byty, restaurace, kanceláře, podzemní parkoviště a na samotném vrcholu rozhledna s výhledem na město.

Štíhlá věž v Moskvě ráno, odpoledne a večer Řez budovou v pravo a prosvětlený model vlevo Urbanistický plán zástavby nábřeží Satelitní pohled přímo na novou věž na urbanistickém nákresu

Pozoruhodné na věži je krom samotné výšky i řešení vnitřních prostor. Ty zaujmou především ve spodní části svým otevřeným a přesto odděleným atriem. Tím se bude vstupovat zvlášť do veřejných prostor s obchody a restauracemi v přízemí, zvlášť do hotelu i rezidentní části umístěné uprostřed a zvlášť přes turnikety do kancelářských prostor v nejvyšších patrech.

Video: Vizualizace budovy a její virtuální prohlídka

Architektura Foster + Partners je krom svých moderních návrhů známá svým co nejšetrnějším přístupem ke všem stavbám. I zde tak uplatňují maximální přírodní osvětlení díky velkým skleněným plochám a chlazení i vytápění vnitřních prostor díky speciálním cirkulacím vody.

V Moskvě se tak právě staví velká turistická atrakce a dominanta města nejen nejen díky nočnímu osvětlení, která by měla být dokončena v roce 2012.

Foto a zdroj: Foster + Partners

Článek ze dne: 28.4.2008
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588