Děkujeme za přízeň nám i designu!

Nejvyšší stavba Kingdom Tower bude měřit kilometr

Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky

Boj o nejvyšší stavbu světa neustává ani po nedávném dokončení aktuálně nejvyššího mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji. Představen byl finální design mrakodrapu Kingdom Tower, který má být s minimální výškou 1 000 metrů nejvyšší budovou světa. Postaven bude v saúdskoarabském městě Jeddah u Rudého moře.

Když byl v lednu 2010 otevřen v Dubaji 828 metrů vysoký mrakodrap Burdž Chalífa (v originále Burj Khalifa známý i jako Burj Dubai), pokořeny byly další pomyslné limity a jen málokdo věřil, že mrakodrapy budou ještě růst. Omyl, po zrušených plánech výstavby mrakodrapu Nakheel Tower, jenž měl mít okolo tisíce metrů výšky, přichází na řadu finální návrh na mrakodrap Kingdom Tower, známý dříve jako Mile-High Tower. Ten by měl mít minimální výšku 1 000 metrů a měl by se stát ústředním bodem nového města Kingdom City budovaného u města Jeddah kousek od Mekky.

Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky

Multifunkční mrakodrap s kancelářemi, hotelem Four Season, bydlením, najímatelnými apartmány, obchody v přízemí a vyhlídkou, jenž má mít minimálně 200 pater a 530 000 metrů čtverečních užitné plochy, navrhlo světoznámé studio Adrian Smith + Gordon Gill Architecture s tím, že jako u většiny soutěžících staveb, není finální výška budovy s 59 výtahy ještě známá, neboť je přísně utajovaná.

Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky Plánovaná Kingdom Tower jako nejvyšší stavba světa s kilometrem výšky

Design samotné věže příliš nepřekvapí. Jde o chladnou jehlu z oceli a skla stojící v přístavu u Rudého moře. Zajímavým prvkem však je vyhlídka, jenž má vyčnívat z mrakodrapu ve výšce 610 metrů. Dobře je tak možné, že za dobré viditelnosti budou návštěvníci vidět přes moře až do Egypta. Stavět by konstrukční firma Binladin Group měla začít v prosinci 2011, kdy by měla být věž Kingdom Tower dokončena není známo.

Čtěte samostatný článek Dubaj otevřela nejvyšší budovu světa Burj Dubai
Čtěte samostatný článek Wuhan Greenland bude čtvrtá největší stavba světa

Foto a zdroj: Smith Gill

Článek ze dne: 7.8.2011
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 2 komentářů
  1. adam hora - ze dne: 3.3.2013 - 11:53

    to je prehnanej prakodrap ale neni visí nes nebe protoze nebe je asi sto kilaku od zemne ale asi je a nad nebe nevim ale je bozí

  2. Jakub Heiduk - ze dne: 28.2.2017 - 22:13

    Jak se tato pozoruhodná budova postaví budu si šetřit a hned se na ni přijedu podívat určitě chci vidět až do Egypta

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588