Děkujeme za přízeň nám i designu!

Libeskind postavil v Singapuru šest věží Reflections

Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru

Přístav Keppel Bay v Singapuru zdobí netradiční komplex budov s názvem Reflections, jehož autorem je studio Daniel Libeskind. Jedná se o kombinaci věží a apartmánových vil. Zvlněné věže a různé výškové úrovně pater a střech zajišťují symbiózu uvnitř i vně komplexu a nabízí zcela nový pohled na bydlení ve výškové budově.

Singapur je ikonou hospodářského úspěchu. Tento městský stát patří k nejvyspělejším ekonomikám světa. Není tedy divu, že se často stává působištěm známých architektů a zdobí jej velkolepá architektonická díla. Při tempu, kterým zde vznikají nové projekty, je třeba klást důraz na celistvost a symbiózu staveb. Projekt Reflections studia Daniel Libeskind je příkladným splněním těchto kritérií.

Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru

V historickém přístavu Keppel Bay vznikl komplex, který kombinuje výškové budovy i apartmánové vily. Z jejich oken se nabízí výhled na nábřeží Sentosa, golfové hřiště nebo Mount Faber. Dominantním prvkem komplexu je nesourodost podlaží budov, díky které nejsou rezidence navzájem totožné, ani se vzájemně nepřekrývají. Celistvost projektu zajišťuje výšková různorodost jednotlivých staveb.

Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru

Šest věží je členěno do tří dvojic, jež disponují od 24 do 41 podlaží. Každá dvojice je propojena třemi platformami v různých podlažích. Samotné věže jsou tvarově velmi zajímavé. Z každého úhlu pohledu se komplex jeví zcela odlišně. To je způsobeno orientací půdorysu a profilem budov. Každá budova je mírně propnutá, podobně jako luk natažený lučištníkem. Fasáda věží je protažena nad úroveň vrchního patra a pokračuje do výšky.

Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru Reflections od Daniela Libeskinda v přístavu Keppel Bay v Singapuru

Apartmánové vily jsou umístěny podél přístavu a mají šest až osm pater. Vizualizace napovídají, že při pohledu z města budou vily zakryty vegetací. Jedenáct vil nese stejný vizuální prvek jako věž. Lodžie se nachází po celé fasádě budov a na čelní straně vil, otočené k moři. Celkem se v komplexu nachází 1129 bytových jednotek.

DesignVid.cz nabízí video Daniel Libeskind popisuje Reflections v Keppel Bay

Čtěte všechny články na téma Daniel Libeskind a Singapur

Foto a zdroj: Daniel Libeskind

Článek ze dne: 18.3.2012
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jiří Jaroš je absolventem studia marketingu a managementu. Pracuje jako textař a marketingový specialista. Do budoucna se chce věnovat reklamní tvorbě. Obdivuje prostorné městské interiéry, poctivý produktový design a minimalismus. Miluje kafe a sarkasmus.
Všechny články od Jiří Jaroš | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5995
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588