Děkujeme za přízeň nám i designu!

Japonská restaurace Tori Tori má protkanou fasádu

Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos

Městská část Polanco v Mexico City se může pochlubit nevšední japonskou restaurací. Rojkind Arquitectos navrhli restauraci Tori Tori jako nezvyklou moderní kostku, jejíž obvodové stěny jsou protkány zdánlivě deformovanou kovovou konstrukcí. Uvnitř se skrývá stylový moderní interiér s klenotem v podobě dřevem vykládané čajovny.

Tori Tori je prý nejlepší japonská restaurace v Mexiku. Není to dáno jen skvělou kuchyní, ale i nevšední architekturou samotné restaurace, kterou navrhlo mexické architektonické studio Rojkind Arquitectos ve spolupráci s interiérovými designéry Esrawe Studio. Jednopodlažní budova stojí v udržované zahradě a okolní zdi jsou efektně pokryté zelenými koberci. Posezení tak mohlo být umístěno i ven, kde se nenaskytne žádný rušivý prvek okolní městské zástavby.

Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos

Nejpozoruhodnějším architektonickým prvkem budovy je fasáda. Její plastický futuristický tvar je tvořen jakoby proplétanou ocelovou konstrukcí ve dvou vrstvách. Interiér o ploše 629 metrů čtverečních však díky tomu musí chránit ještě sklo. Za působivě osvětlenou skořápkou najdeme několik prolínajících se zón, jako recepci, bar, lobby, restauraci a čajovnu. Nechybí ani podzemní parkoviště, kancelář a malá terasa.

Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos

Interiér od Esrawe Studio si hraje s tmavými barvami, dřevem a kamenem. Nábytek je vyroben v drtivé většině na míru a působí japonsky tvarově čistě a funkčně. Největším klenotem je čajovna v prvním patře, která je kompletně, včetně stropu vykládána dřevem a jako dekorace zde slouží opět zelená stěna. Posezení je řešeno v podobě šesti děr v zemi, nad nimiž je zavěšen stolek, a na jejichž okrajích jsou přimontována sedadla. Restaurace získala mimo jiné i prestižní ocenění AZ Awards.

Čtěte všechny články na téma restaurace a Mexiko

Foto a zdroj: Rojkind Arquitectos

Článek ze dne: 10.6.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588