Kontaktujte naší redakci!

Japonská restaurace Tori Tori má protkanou fasádu

Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos

Městská část Polanco v Mexico City se může pochlubit nevšední japonskou restaurací. Rojkind Arquitectos navrhli restauraci Tori Tori jako nezvyklou moderní kostku, jejíž obvodové stěny jsou protkány zdánlivě deformovanou kovovou konstrukcí. Uvnitř se skrývá stylový moderní interiér s klenotem v podobě dřevem vykládané čajovny.

Tori Tori je prý nejlepší japonská restaurace v Mexiku. Není to dáno jen skvělou kuchyní, ale i nevšední architekturou samotné restaurace, kterou navrhlo mexické architektonické studio Rojkind Arquitectos ve spolupráci s interiérovými designéry Esrawe Studio. Jednopodlažní budova stojí v udržované zahradě a okolní zdi jsou efektně pokryté zelenými koberci. Posezení tak mohlo být umístěno i ven, kde se nenaskytne žádný rušivý prvek okolní městské zástavby.

Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos

Nejpozoruhodnějším architektonickým prvkem budovy je fasáda. Její plastický futuristický tvar je tvořen jakoby proplétanou ocelovou konstrukcí ve dvou vrstvách. Interiér o ploše 629 metrů čtverečních však díky tomu musí chránit ještě sklo. Za působivě osvětlenou skořápkou najdeme několik prolínajících se zón, jako recepci, bar, lobby, restauraci a čajovnu. Nechybí ani podzemní parkoviště, kancelář a malá terasa.

Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos Japonská restaurace Tori Tori v Mexiku od Rojkind Arquitectos

Interiér od Esrawe Studio si hraje s tmavými barvami, dřevem a kamenem. Nábytek je vyroben v drtivé většině na míru a působí japonsky tvarově čistě a funkčně. Největším klenotem je čajovna v prvním patře, která je kompletně, včetně stropu vykládána dřevem a jako dekorace zde slouží opět zelená stěna. Posezení je řešeno v podobě šesti děr v zemi, nad nimiž je zavěšen stolek, a na jejichž okrajích jsou přimontována sedadla. Restaurace získala mimo jiné i prestižní ocenění AZ Awards.

Čtěte všechny články na téma restaurace a Mexiko

Foto a zdroj: Rojkind Arquitectos

Zpráva ze dne: 10.6.2012
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Pavilon KA2015 od J. Mayer H. v Karlsruhe

Futuristický pavilon od J. Mayer H. ozdobí Karlsruhe

Město Karlsruhe v roce 2015 oslaví 300 let od založení města. K tomuto výročí byla vypsána architektonická soutěž pro postavení dočasného pavilonu v otevřeném prostoru, kde se budou pořádat různá kulturní představení jako koncerty, filmové premiéry, divadelní představení, autorská čtení.  Zvítězil návrh futuristický studia J. Mayer H.
Ukázka z výstavy In the Making v londýnském Design Museum

In The Making přibližuje výrobu diamantů i tužek

Kurátorem současné výstavy v londýnském Design Museum je světoznámá designérská dvojice Edward Barber a Jay Osgerby. Žádnou retrospektivu ale nečekejte. Jak už samotný název napovídá, namísto prezentace hotových produktů se designéři rozhodli zaměřit na proces jejich vzniku.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3677
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588