Kontaktujte naší redakci!

V Antverpách mají největší plovoucí bazén na světě

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

V belgických Antverpách bylo otevřeno největší plovoucí koupaliště na světě. Má jméno Badboot a na délku má celý tento plovoucí kolos 120 metrů. Na této ploše najdeme krom bazénu a brouzdaliště i dvě místa pro konání společenských akcí, restauraci, bar a relaxační lounge. To vše veřejně přístupno jen za čtyři eura na den.

Nedávno jsme vás informovali o snaze třech architektů vytvořit na Vltavě plovoucí koupaliště s elegantním kruhovým tvarem. Tvarově méně originální mají připoutané ke břehům řek v mnoha velkých městech po světě a jedním z nich jsou nově i Antverpy. Půlmilionové belgické město otevřelo veřejně přístupné koupaliště navržené dvojicí architektů ze studia Sculp(IT) Architecten teprve před pár týdny a už o něm mluví celý svět. Jde především o to, že Badboot je nejdelším plovoucím koupalištěm na světě, ale pozoruhodné je i dalšími fakty.

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

Badboot je sestaven ze dvou částí. První je kovové plovoucí molo, které je z třetiny lounge s posezením, z třetiny volný prostor, například pro opalování, a z třetiny 40 metrů dlouhý plavecký bazén s brouzdalištěm, kde je napuštěna čistá voda. Toto vše je obehnáno skleněným zábradlím kvůli bezpečnosti, hlídáno plavčíky a plánováno je i stínění membránami. Druhou přímo napojenou částí je dvoupodlažní loď s restaurací, barem na střeše a dalším prostorem pro pořádání různých akcí. Celkově je využitelných 750 metrů čtverečních.

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

Zajímavostí je, že celý projekt byl realizován za pouhých šest měsíců a pro výrobu nezbytných konstrukčních částí bylo použito výhradně antverpské oceli. Badboot je otevřen každý den od 10 hodin dopoledne do dvaadvacáté hodiny večerní a konstruován je až pro 600 lidí. Vstupné činí pouhá čtyři eura na den, tedy necelou stokorunu českou. V zimě se zde návštěvníci mohou těšit na zamrzlé kluziště.

DesignVid.cz nabízí článek Největší venkovní plovoucí bazén je v Antverpách

Čtěte samostatný článek Tři architekti navrhli plovoucí koupaliště na Vltavě

Čtěte všechny články na téma bazén

Foto a zdroj: Badboot

Zpráva ze dne: 10.9.2012
Téma: , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Pavilon KA2015 od J. Mayer H. v Karlsruhe

Futuristický pavilon od J. Mayer H. ozdobí Karlsruhe

Město Karlsruhe v roce 2015 oslaví 300 let od založení města. K tomuto výročí byla vypsána architektonická soutěž pro postavení dočasného pavilonu v otevřeném prostoru, kde se budou pořádat různá kulturní představení jako koncerty, filmové premiéry, divadelní představení, autorská čtení.  Zvítězil návrh futuristický studia J. Mayer H.
Ukázka z výstavy In the Making v londýnském Design Museum

In The Making přibližuje výrobu diamantů i tužek

Kurátorem současné výstavy v londýnském Design Museum je světoznámá designérská dvojice Edward Barber a Jay Osgerby. Žádnou retrospektivu ale nečekejte. Jak už samotný název napovídá, namísto prezentace hotových produktů se designéři rozhodli zaměřit na proces jejich vzniku.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3677
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588