Klikněte a napište nám e-mail!

V Antverpách mají největší plovoucí bazén na světě

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

V belgických Antverpách bylo otevřeno největší plovoucí koupaliště na světě. Má jméno Badboot a na délku má celý tento plovoucí kolos 120 metrů. Na této ploše najdeme krom bazénu a brouzdaliště i dvě místa pro konání společenských akcí, restauraci, bar a relaxační lounge. To vše veřejně přístupno jen za čtyři eura na den.

Nedávno jsme vás informovali o snaze třech architektů vytvořit na Vltavě plovoucí koupaliště s elegantním kruhovým tvarem. Tvarově méně originální mají připoutané ke břehům řek v mnoha velkých městech po světě a jedním z nich jsou nově i Antverpy. Půlmilionové belgické město otevřelo veřejně přístupné koupaliště navržené dvojicí architektů ze studia Sculp(IT) Architecten teprve před pár týdny a už o něm mluví celý svět. Jde především o to, že Badboot je nejdelším plovoucím koupalištěm na světě, ale pozoruhodné je i dalšími fakty.

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

Badboot je sestaven ze dvou částí. První je kovové plovoucí molo, které je z třetiny lounge s posezením, z třetiny volný prostor, například pro opalování, a z třetiny 40 metrů dlouhý plavecký bazén s brouzdalištěm, kde je napuštěna čistá voda. Toto vše je obehnáno skleněným zábradlím kvůli bezpečnosti, hlídáno plavčíky a plánováno je i stínění membránami. Druhou přímo napojenou částí je dvoupodlažní loď s restaurací, barem na střeše a dalším prostorem pro pořádání různých akcí. Celkově je využitelných 750 metrů čtverečních.

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

Zajímavostí je, že celý projekt byl realizován za pouhých šest měsíců a pro výrobu nezbytných konstrukčních částí bylo použito výhradně antverpské oceli. Badboot je otevřen každý den od 10 hodin dopoledne do dvaadvacáté hodiny večerní a konstruován je až pro 600 lidí. Vstupné činí pouhá čtyři eura na den, tedy necelou stokorunu českou. V zimě se zde návštěvníci mohou těšit na zamrzlé kluziště.

DesignVid.cz nabízí článek Největší venkovní plovoucí bazén je v Antverpách

Čtěte samostatný článek Tři architekti navrhli plovoucí koupaliště na Vltavě

Čtěte všechny články na téma bazén

Foto a zdroj: Badboot

Článek ze dne: 10.9.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588