Přihlaste se!
Děkujeme za přízeň nám i designu!

V Antverpách mají největší plovoucí bazén na světě

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

V belgických Antverpách bylo otevřeno největší plovoucí koupaliště na světě. Má jméno Badboot a na délku má celý tento plovoucí kolos 120 metrů. Na této ploše najdeme krom bazénu a brouzdaliště i dvě místa pro konání společenských akcí, restauraci, bar a relaxační lounge. To vše veřejně přístupno jen za čtyři eura na den.

Nedávno jsme vás informovali o snaze třech architektů vytvořit na Vltavě plovoucí koupaliště s elegantním kruhovým tvarem. Tvarově méně originální mají připoutané ke břehům řek v mnoha velkých městech po světě a jedním z nich jsou nově i Antverpy. Půlmilionové belgické město otevřelo veřejně přístupné koupaliště navržené dvojicí architektů ze studia Sculp(IT) Architecten teprve před pár týdny a už o něm mluví celý svět. Jde především o to, že Badboot je nejdelším plovoucím koupalištěm na světě, ale pozoruhodné je i dalšími fakty.

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

Badboot je sestaven ze dvou částí. První je kovové plovoucí molo, které je z třetiny lounge s posezením, z třetiny volný prostor, například pro opalování, a z třetiny 40 metrů dlouhý plavecký bazén s brouzdalištěm, kde je napuštěna čistá voda. Toto vše je obehnáno skleněným zábradlím kvůli bezpečnosti, hlídáno plavčíky a plánováno je i stínění membránami. Druhou přímo napojenou částí je dvoupodlažní loď s restaurací, barem na střeše a dalším prostorem pro pořádání různých akcí. Celkově je využitelných 750 metrů čtverečních.

Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách Koupaliště s restaurací Badboot v belgických Antverpách

Zajímavostí je, že celý projekt byl realizován za pouhých šest měsíců a pro výrobu nezbytných konstrukčních částí bylo použito výhradně antverpské oceli. Badboot je otevřen každý den od 10 hodin dopoledne do dvaadvacáté hodiny večerní a konstruován je až pro 600 lidí. Vstupné činí pouhá čtyři eura na den, tedy necelou stokorunu českou. V zimě se zde návštěvníci mohou těšit na zamrzlé kluziště.

DesignVid.cz nabízí článek Největší venkovní plovoucí bazén je v Antverpách

Čtěte samostatný článek Tři architekti navrhli plovoucí koupaliště na Vltavě

Čtěte všechny články na téma bazén

Foto a zdroj: Badboot

Článek ze dne: 10.9.2012 | Zařazeno do rubriky: architektura
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.


VYBRANÉ AKCE Z KALENDÁŘE

DESIGNMAG NA FACEBOOKU

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com Google+ Pinterest.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Prague Design Week 2015

Přihlaste se!

Partneři

přejděte na Font.cz           přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz
přejděte na CzechDesign.cz           přejděte na YoungPrimitive.cz          přejděte na Fler.cz
přejděte na Auto-Design.cz            přejděte na GJF.cz          přejděte na DesignBy.sk
přejděte na DesignEast.eu            přejděte na UPM.cz           přejděte na Material Times

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 4240
Počet komentářů: 1091
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588