Děkujeme za přízeň nám i designu!

Marseille spojí 13 městských čtvrtí cestou památek

Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC

Celkem třináct městských čtvrtí Marseille se propojí cestou, která by měla ukázat různé tváře tohoto města. Návrh z díla architektonického studia COMAC se chce zaměřit hlavně na ty, kteří nechtějí v Marseille obdivovat jen nejznámější památky. Projekt by měl být dokončen v roce 2013.

Tato trasa byla navržena tak, aby usnadnila turistům orientaci a pohyb po městě. Maximálně se tedy snaží napojit na stávající linky městské hromadné dopravy v Marseille. Cílem trasy je ukázat nejen nejznámější památky z Marseille, ale hlavně skryté čtvrtě, které mají dle autorů mnohé co nabídnout.  Tato trasa tak může sloužit jako pozvánka k vybočení z pravidelných turistických cest, a nabídnout mnoho alternativních zážitků a to jak kulturních tak i prostorových.

Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC

V každé čtvrti se bude nacházet stylově řešený pavilon. Každý pavilon bude jedinečný a bude sloužit jako místo, na kterém bude představen známý umělec z Marseille, popsány zajímavosti o dané čtvrti a nabídnut zajímavý výhled či pohledová osa. Pavilon bude mít rozměry jednoho parkovacího stání, bude tedy zaujímat plochu asi 12,5 metrů čtverečních. Výška pavilonu pak bude asi sedm metrů.

Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC Plánovaná cesta po největších památkách Marseille od COMAC

Autorem tohoto návrhu je architektonické studio COMAC z Marseille, které je známé například velmi zdařilou rekonstrukcí staré stodoly v jedné z nejkrásnějších francouzských vesnic - Charroux. Celkové náklady na projekt jsou 400 000 eur, tedy asi 10 milionů českých korun.

DesignVid.cz nabízí video Marseille vytvoří ve 2013 moderní turistickou stezku

Čtěte všechny články na téma město a Francie

Foto a zdroj: COMAC

Článek ze dne: 11.12.2012
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Karel Marek rád bere věci s nadhledem. Zajímá se o urbanismus, architekturu a alternativními způsoby dopravy. Je fascinován městy, tím jak fungují i jejich budoucností. Možná právě proto studuje Územní plánování. Ve volném čase cestuje, sportuje, čte a baví se.
Všechny články od Karel Marek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588