Klikněte a napište nám e-mail!

Záhorské sady budou mít vily od slavných architektů

Vizualizace dokončeného projektu Záhorské sady od Serie Architects

Nedaleko Bratislavy v části Záhorská Bystrica vzniká rezidenční čtvrť Záhorské sady, jejíž urbanistické řešení si vzali na starosti architekti z firmy Serie Architects. V současné době probíhá úprava 23 hektarového pozemku, jehož kulisy tvoří úpatí Malých Karpat. Zde vyrostou domy od velkých architektů jako JDS, Cobe, Transform i Cigler Marani.

Nová rezidenční čtvrť disponuje jedinečnou atmosférou. Pozadí Malých Karpat a s nimi spojené divoké přírody dopřeje budoucím obyvatelům dnes tolik žádaný kontakt s přírodou bez nutnosti rezignovat na spojení s rušným městským životem. Po rozdělení lokality bude k dispozici 91 pozemků s rozlohou pohybující se od 1 000 do 2 800 metrů čtverečních.

Vizualizace pozemků projektu Záhorské sady od Serie Architects Vizualizace pozemků projektu Záhorské sady od Serie Architects Obchod s restaurací v projektu Záhorské sady Záhorské sady a vila od Serie Architects

Celý areál je oplocen a v budoucnu bude vstup nepřetržitě střežen. Soustava kamer a živých plotů o výšce až tři metry jsou dalšími prvky, které uchrání soukromí obyvatel. Součástí vybavení celého areálu je široké spektrum služeb, které zajistí pohodlí pro každého. Bude zde možné posedět si s přáteli v kavárně či restauraci, přímo v areálu si vyřídit nákupy, užít si kulturu a nebo si zasportovat. Pro místní děti pak bude k dispozici mateřská a základní škola.

Záhorské sady a vila od JDS Záhorské sady a vila od Effekt Záhorské sady a vila od 6a Architects Záhorské sady a vila od AllesWirdGut

Urbanistického řešení se ujala firma Serie Architects, která v Bratislavě již realizuje projekt bytového komplexu Ruzinov Housing. Na tvorbě návrhů rodinných domů, které v budoucnu zaplní připravované pozemky se podílely ateliéry z Velké Británie, Dánska, Belgie, Rakouska a České republiky.

Záhorské sady a vila od Cobe Architects Záhorské sady a vila od Cigler Marani Záhorské sady a vila od David Adjaye Záhorské sady a vila od Transform

Mezi oslovená studia se řadí například architekti z již zmiňovaného Serie Architects, ateliéru Effekt, Transform, AllesWirdGut, 6a Architects, světoznámí JDS či jejich partnerští Cobe Architects, britský David Adyaye anebo českého studia Cigler Marani. Všechny návrhy ve skrze moderních rodinných domů vychází z barvité topografie lokality a z jejího úzkého spojení s okolní přírodou. Každý z nich je pak připravený se přizpůsobit svému budoucímu majiteli a konkrétnímu pozemku.

DesignVid.cz nabízí video Záhorské sady u Bratislavy navrhli Serie Architects

Čtěte všechny články na téma bydlení

Foto a zdroj: Záhorské sady

Článek ze dne: 6.1.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Monika Tomiczková je absolventka stavební fakulty VUT v Brně a momentálně pracuje jako poradkyně pro vybavení interiérů. Její vášní je architektura a nápaditý design. Obdivuje práci Evy Jiřičné a jejím snem je s ní spolupracovat. Miluje změny a nové výzvy.
Všechny články od Monika Tomiczková | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 3 komentářů
 1. Honza - ze dne: 7.1.2013 - 12:21

  směšné, tupé. Každému jeho vysněný svět, obehnaný hradbou zdí živých plotů ze všech stran.

 2. Winter - ze dne: 18.1.2013 - 09:14

  Doporučuje devět snobů z deseti. Úplně vidím stážisty z těhle velkých ateliérů, jak se snaží udělat svůj první čupr-cool dům. Mistr pak nalepí svoje jméno a místní buržoazie kupuje jak blbá.

  Smutná zpráva o generaci sdíleného egoismu: architektonického i klientského.

 3. Martin Pavlík - ze dne: 18.1.2013 - 16:07

  Klasický příklad stylovosti za níž se ukrývají nezměrné společensko-systémové problémy … doporučuji videoklip na oficiálních stránkách tohoto projektu - hovoří za vše.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588