Děkujeme za přízeň nám i designu!

Tenerife má nový bytový dům propletený schodišti

Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO

Španělské architektonické studio DAO postavilo na severozápadě ostrova Tenerife, ve městě Icod de los Vinos, netradičně pojatý bytový dům nazvaný 12 Houses. Dvanáct bytů má jednotné otevřené átrium sloužící ke vstupům do bytů. Z každého bytu pak vede křížem krážem schodiště na střechu na vlastní terasu.

DAO tvoří dvojice David Arias Aldonza a Cristina del Buey García, kteří jsou spíše experimentátory v umění, produktovém designu a architektuře. Větší překvapení je tak velká realizace jako dům 12 Houses postavený ve dvacetitisícovém městě Icod de los Vinos na španělském ostrově Tenerife. Objekt pro soukromého investora stojí v klasické městské zástavbě ve svahu směrem k moři na rohu dvou silnic.

Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO

Cílem studia bylo navrhnout dům jednoduchý, který by nabídl celkem dvanáct pohodlných dvou a třípokojových bytů. Hlavní důraz byl kladen na vysokou energetickou účinnost a sociální soužití. Vymysleli tedy, že domem povede otevřené átrium, které bude srdcem i plícemi domu a bude mu dodávat život i vzdušnost. Zároveň se zde budou lidé každý den potkávat a nebude docházet k izolacím rodin.

Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO

Átrium z velké části zastřešují schodiště fungující jako vnitřní i vnější. Vnitřní vede z pokoje do pokoje, vnější pak na terasu na střeše, která je opět ohraničená, ale libovolně otevřená. Všechny byty, s celkovou užitnou plochou 1 900 metrů čtverečních, mají tedy identické podmínky k bydlení a to jak pohledový, výšky stropů, přístupnost, větrání i osvětlení vertikálními pásovými okny.

DesignVid.cz nabízí video DAO ukazují bytovku 12 Houses pomocí parkuru

Čtěte všechny články na téma bydlení a Tenerife

Foto a zdroj: DAO

Zpráva ze dne: 3.3.2013
Téma: , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Dan - ze dne: 3.3.2013 - 19:51

    Mě by zajímalo jak je to s akustikama, jestli bude slyšet i kroky na schodišti a tak když budu spát :P

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3668
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588