Klikněte a napište nám e-mail!

Tenerife má nový bytový dům propletený schodišti

Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO

Španělské architektonické studio DAO postavilo na severozápadě ostrova Tenerife, ve městě Icod de los Vinos, netradičně pojatý bytový dům nazvaný 12 Houses. Dvanáct bytů má jednotné otevřené átrium sloužící ke vstupům do bytů. Z každého bytu pak vede křížem krážem schodiště na střechu na vlastní terasu.

DAO tvoří dvojice David Arias Aldonza a Cristina del Buey García, kteří jsou spíše experimentátory v umění, produktovém designu a architektuře. Větší překvapení je tak velká realizace jako dům 12 Houses postavený ve dvacetitisícovém městě Icod de los Vinos na španělském ostrově Tenerife. Objekt pro soukromého investora stojí v klasické městské zástavbě ve svahu směrem k moři na rohu dvou silnic.

Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO

Cílem studia bylo navrhnout dům jednoduchý, který by nabídl celkem dvanáct pohodlných dvou a třípokojových bytů. Hlavní důraz byl kladen na vysokou energetickou účinnost a sociální soužití. Vymysleli tedy, že domem povede otevřené átrium, které bude srdcem i plícemi domu a bude mu dodávat život i vzdušnost. Zároveň se zde budou lidé každý den potkávat a nebude docházet k izolacím rodin.

Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO Bytový dům 12 Houses na Tenerife od studia DAO

Átrium z velké části zastřešují schodiště fungující jako vnitřní i vnější. Vnitřní vede z pokoje do pokoje, vnější pak na terasu na střeše, která je opět ohraničená, ale libovolně otevřená. Všechny byty, s celkovou užitnou plochou 1 900 metrů čtverečních, mají tedy identické podmínky k bydlení a to jak pohledový, výšky stropů, přístupnost, větrání i osvětlení vertikálními pásovými okny.

DesignVid.cz nabízí video DAO ukazují bytovku 12 Houses pomocí parkuru

Čtěte všechny články na téma bydlení a Tenerife

Foto a zdroj: DAO

Článek ze dne: 3.3.2013
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Dan - ze dne: 3.3.2013 - 19:51

    Mě by zajímalo jak je to s akustikama, jestli bude slyšet i kroky na schodišti a tak když budu spát :P

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588