Klikněte a napište nám e-mail!

Německý rodinný dům je postavený černý na bílém

Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten

Německé architektonické studio Fabi Architekten postavilo nedaleko Regensburgu nezvyklý rodinný dům jako archetyp. Nazvaný je Schwarz auf Weiß neboli Černý na bílém, což přesně vystihuje jeho netradiční konstrukci dvou na sebe položených objemů. Vše je samozřejmě minimalistické, otevřené a moderní.

Rodinný dům Schwarz auf Weiß leží severovýchodně od Renensburgu ve vesničce Wenzenbach. Postaven je ve svahu jako předvoj k hradu Schönberg z 12. století. Díky terénu byla zvoleno rozdělení objektu na dvě homogenní části, které působí sice samostatně, ale jsou samozřejmě propojeny. Obě části mají minimalistický ikonický vzhled vynikající díky okolní vzrostlé zeleni i štěrkem sypané cestě.

Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten

Celkově nabízí dům jen 100 metrů čtverečních obytného prostoru. Nehledejte tu garáž ani garážové stání, sklep ani půdní prostory, i když ty by bylo možné později dobudovat. Přístup do objektu je nezvykle ze spodního bílého objektu, kterým vejdete do předsíně se schody. V bílém objektu najdeme úložné prostory ve vestavěných skříních, šatnu, dvě toalety a místnost s koupelnou propojenou s ložnicí. Odsud je výhled na jihovýchod.

Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten

Po schodech nahoru se dostaneme do obytné části s otevřeným stropem až do štítu. Zde je příčkami nijak neoddělený kuchyňský kout, jídelní stůl až pro osm lidí a obývací část s pohovkou. Okno je zde jen jedno na jih, zato po celé podélné straně. Interiér si v obou částech hraje jen se masivním dřevem, bílou a venkovní černou či bílou barvou. Samozřejmě se zde počítá s venkovní terasou a pár dalšími vylepšeními.

Čtěte všechny články na téma bydlení

Foto a zdroj: Fabi Architekten

Článek ze dne: 4.3.2013
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Jiří Jaroš - ze dne: 4.3.2013 - 19:51

    Super titulek i stavba.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588