Kontaktujte naší redakci!

Německý rodinný dům je postavený černý na bílém

Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten

Německé architektonické studio Fabi Architekten postavilo nedaleko Regensburgu nezvyklý rodinný dům jako archetyp. Nazvaný je Schwarz auf Weiß neboli Černý na bílém, což přesně vystihuje jeho netradiční konstrukci dvou na sebe položených objemů. Vše je samozřejmě minimalistické, otevřené a moderní.

Rodinný dům Schwarz auf Weiß leží severovýchodně od Renensburgu ve vesničce Wenzenbach. Postaven je ve svahu jako předvoj k hradu Schönberg z 12. století. Díky terénu byla zvoleno rozdělení objektu na dvě homogenní části, které působí sice samostatně, ale jsou samozřejmě propojeny. Obě části mají minimalistický ikonický vzhled vynikající díky okolní vzrostlé zeleni i štěrkem sypané cestě.

Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten

Celkově nabízí dům jen 100 metrů čtverečních obytného prostoru. Nehledejte tu garáž ani garážové stání, sklep ani půdní prostory, i když ty by bylo možné později dobudovat. Přístup do objektu je nezvykle ze spodního bílého objektu, kterým vejdete do předsíně se schody. V bílém objektu najdeme úložné prostory ve vestavěných skříních, šatnu, dvě toalety a místnost s koupelnou propojenou s ložnicí. Odsud je výhled na jihovýchod.

Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten Rodinný dům Schwarz auf Weiß od Fabi Architekten

Po schodech nahoru se dostaneme do obytné části s otevřeným stropem až do štítu. Zde je příčkami nijak neoddělený kuchyňský kout, jídelní stůl až pro osm lidí a obývací část s pohovkou. Okno je zde jen jedno na jih, zato po celé podélné straně. Interiér si v obou částech hraje jen se masivním dřevem, bílou a venkovní černou či bílou barvou. Samozřejmě se zde počítá s venkovní terasou a pár dalšími vylepšeními.

Čtěte všechny články na téma bydlení

Foto a zdroj: Fabi Architekten

Zpráva ze dne: 4.3.2013
Téma: , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 1 komentář
  1. Jiří Jaroš - ze dne: 4.3.2013 - 19:51

    Super titulek i stavba.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Nemocniční ubytování pro děti Ronald McDonalds Haus

Zaha Hadid navrhla apartmány v dětské nemocnici

Každý známe nemocniční prostředí jako chladné, bez špetky útulnosti, bez barev. V létě 2014 bude díky McDonalds Kinderhilfe Stiftung v Hamburgu otevřena nemocnice pro těžce nemocné děti. Ve spolupráci s AIT ArchitectureSalona bylo možno získat 11 renomovaných architektů z devíti zemí, mezi nimi je například i Zaha Hadid, kteří se podíleli na designu jednotlivých apartmánů.
Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3669
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588