Klikněte a napište nám e-mail!

Šumava se chlubí dvojicí moderních chalup ve stráni

Chalupy v Rajsku na Šumavě

V malebné chráněné krajině v Rajsku na Šumavě vyrostla dvojice totožných domů zasazených do zelených šumavských strání. Objekty jsou ukázkou kombinace moderní architektury a tradice místní horské výstavby. Jeden z domů obývá sám investor, druhý nabízí celý nebo z půlky k pronájmu. Výstavba včetně příprava a povolení trvala celých šest let.

Návrh nedávno dokončených chalup v Rajsku blízko Kašperských Hor respektuje tvarové i objemové uspořádání šumavské zástavby. Jedná se o dva totožné objekty zasazené do stráně na pozemku investora, které slouží k bydlení i pronájmu. Strmý pozemek není oplocen a zahrada je majitelem pravidelně udržována.

Chalupy v Rajsku na Šumavě Chalupy v Rajsku na Šumavě Chalupy v Rajsku na Šumavě Chalupy v Rajsku na Šumavě

Budova má obdélníkový půdorys v poměru 1:2, sedlovou šindelovou střechu. Nosný systém je stěnový zděný, terén přiléhá železobetonové opěrné stěně, obklad fasády i fasádní prvky jsou z modřínového dřeva. Velký přesah střechy tvoří v přízemí objektu široké kryté závětří. Na úroveň podkroví je možný přímý a pohodlný vstup ze svahu. Podkroví je prosvětleno jak střešními okny, tak vikýři orientovanými ke svahu, své kouzlo mají i velké prosklené štíty.

Chalupy v Rajsku na Šumavě Chalupy v Rajsku na Šumavě Chalupy v Rajsku na Šumavě Chalupy v Rajsku na Šumavě

Dva totožné objekty s osově symetrickou volnou dispozicí nabízí lehký a prosvětlený prostor pro celou rodinu. Apartmány, každý o užitné ploše 130 metrů čtverečních, jsou přístupny jak ze společného zádveří na úrovni přízemí, tak i ze svahu v úrovni podlahy podkroví. Dispozice apartmánu nabízí prostorný kout s pracovnou, 2 ložnice, koupelnou a toaletu, otevřený prosvětlený obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem vybízí k výhledům skrze prosklenou štítovou stěnu. Krytý balkon i terasa ve štítu objektu podtrhují horský charakter.

Chalupy v Rajsku na Šumavě chalupy-rajsko-sumava-10.jpg Chalupy v Rajsku na Šumavě Chalupy v Rajsku na Šumavě

Celkem čtyři apartmány jsou samostatně i jako celek pronajímatelné. Jeden apartmán pojme šest až osm osob, dispozičně jsou navzájem provázané. Chalupy jsou usazeny na samotě avšak s vlastní příjezdovou cestou. Lokalita kde nepotkáte souseda, kde šumí traviny a v dáli řeka, kde srny zvědavě nakukují do talíře a nehrozí žádné nebezpečí pro vaše děti je ideálním místem pro odpočinek, rodinnou dovolenou i team building.

Čtěte všechny články na téma bydlení

Foto a zdroj: Chalupy Šumava

Článek ze dne: 2.6.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Magdalena Nováková je architekt na volné noze. Miluje cestování a dobrodružství, přeplněná města, pusté hory, vedra i ledové krajiny, rozumné extrémy a rozdílné světy. Neodolá čokoládě a dlouhému lenivému spánku.
Všechny články od Magdalena Nováková | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588