Děkujeme za přízeň nám i designu!

UNStudio staví v Japonsku největší vyhlídkové kolo

Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko

Slavné nizozemské architektonické UNStudio navrhlo pro Japonsko největší vyhlídkové kolo na světě jménem Nippon Moon. Na prozatím utajeném místě by mělo vyrůst moderní muzeum jako základna a futuristické kolo s 32 dvoupatrovými kabinami. Celá prohlídka by měla trvat hodinu a doprovázena má být rozšířenou realitou pomocí mobilního telefonu.

I když přesné místo plánované výstavby zůstává na přání investora Ferris Wheel Investment utajeno, projekt dostal již velmi jasné obrysy. Na ploše 18 000 metrů čtverečních vyroste vedle desetiproudé dopravní tepny a vlakového nádraží supermoderní terminál s obřím vyhlídkovým kolem o celkové užitné ploše 7 200 metrů čtverečních. Výška kola zatím nebyla přesně stanovena, ale Nippon Moon by mělo být vyšší než londýnské London Eye se 135 metry i Singapore Flyer se 165 metry a 28 kabinami.

Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko

Celý zážitkový koncept byl navržen tak, aby především Japonce prováděl po třech desetiminutových vzdělávacích expozicích o životním prostředí, kultuře a jedné individuální části. Architekti v čele s Benem van Berkelem postavili celý zážitek na sociálně-architektonickém designu, posílení smyslů, interaktivitě a romantice. Proto budou moci návštěvníci využívat po celou dobu řadu interaktivních prvků expozice, k čemuž jim dopomůže i speciální mobilní aplikace.

Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko Obří vyhlídkové kolo Nippon Moon od UNStudio pro Japonsko

I když v objektu krom expozic najdeme i restauraci a kavárnu, tím hlavním lákadlem bude samozřejmě obří kolo. Všech jeho 32 kabin bude poprvé v historii dvoupatrových, přičemž budou 11 metrů dlouhé a 5,5 metru široké i vysoké. Každá skleněná kabina vejcovitého tvaru pak nabídne jiné výkladové téma, které si budete moci stáhnout do chytrého mobilu nebo tabletu. Mobil nabídne i odpočítávání času do nástupu na kolo, díky čemuž odpadne čekání ve frontě, zobrazí takzvanou rozšířenou realitu při výhledu z kola i ve zmiňovaných expozicích.

Čtěte další články na téma UNStudio a Japonsko

Foto a zdroj: UNStudio

Článek ze dne: 2.9.2013
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588