Děkujeme za přízeň nám i designu!

Londýn postaví most pro pěší se zahradou a stromy

Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio

Slavné britské Heatherwick Studio navrhlo pro Londýn nový most pro pěší. The Garden Bridge by měl stát u Národního divadla nedaleko kola London Eye a nevšední má být být především svým pokrytím zahradou plnou stromů a květin. Po stezkách 360 metrů dlouhého mostu bychom se mohli projít už v roce 2017.

Už příští rok by se mělo začít s výstavbou nového londýnského mostu, který by stál mezi mostem Waterloo Bridge a mostem Blackfriars Bridge. Určený by byl výhradně pro pěší a spojoval by South Bank a Temple, kde se nachází i stejnojmenná stanice metra. Autor návrhu Thomas Heatherwick se nechal inspirovat herečkou a aktivistkou Joannou Lumney, ale jeho hlavním cílem bylo vytvořit atraktivní způsob pro pěší jak přejít z jihu na sever města.

Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio

Most se dvěma kapkovitými pilíři zapuštěnými v řece Temži by měl být pozoruhodný především svým pokrytím květinami, trávou a vzrostlými stromy. Tím by se Londýn opět posunul ve snaze být jedním z nejzelenějších měst na světě. Na 360 metrů dlouhém mostě se bude cesta několikrát rozdělovat a nabízet bude i malé intimnější vyhlídky. “Jsme rádi, že si nás organizace Transport for London vybrala, abychom navrhli pěší most přes řeku. Naše myšlenka byla jednoduchá, udělat přes řeku zahradu,” řekl Thomas Heatherwick.

Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio Londýnský most pro pěší The Garden Bridge se zahradou od Heatherwick Studio

Konzultanty pro výstavbu se stali známí developeři z Arup, o měkkou zahradní architekturu se pak má postarat specializované Dan Pearson Studio. Aktuálně probíhá do prosince výzva veřejnosti, která se má k návrhům vyjádřit. Heatherwick Studio, mimo jiné autoři slavného pavilonu Velké Británie na Expu 2010 ve tvaru ježka, pak návrh případně upraví. Pokud vše půjde podle plánů, měla by výstavba začít v létě 2014 a otevření se plánuje na rok 2017.

Čtěte další články na téma Londýn a Heatherwick Studio

Foto a zdroj: Heatherwick Studio, Arup a The Garden Bridge

Článek ze dne: 7.11.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588