Děkujeme za přízeň nám i designu!

Rodinný dům v Nové Vsi ozvláštňují zalomené desky

Rodinný dům u Frýdlantu nad Ostravicí od ProjektStudio

Ve vesničce Nová Ves, která přiléhá k městu Frýdlant nad Ostravicí, postavilo ostravské architektonické studio ProjektStudio zajímavě koncipovaný rodinný dům. Dvoupodlažní objekt v minimalistickém designu zaujme především zalomenými deskami napříč jednotlivými patry, které tvoří v pohledu z exteriéru zajímavý konstrukční prvek domu, v interiéru pak rozdělení domu pomocí ploch.

“Rodinný dům je vložený do zastavěného území se stávající řídkou zástavbou a komunikační sítí na okraji obce Nová Ves u Frýdlantu nad Ostravicí. Dům je na pozemku umístěn do severovýchodního rohu pozemku tak, aby byla ponechána co největší část parcely jako soukromá, intimní část pro investora. Zároveň je zabezpečen pohodlný vstup a vjezd k domu,” říkají k rodinnému domu s užitnou plochou 365 metrů čtverečních, který stojí na pozemku o ploše 1815 metrů, sami architekti.

Rodinný dům u Frýdlantu nad Ostravicí od ProjektStudio Rodinný dům u Frýdlantu nad Ostravicí od ProjektStudio Rodinný dům u Frýdlantu nad Ostravicí od ProjektStudio Rodinný dům u Frýdlantu nad Ostravicí od ProjektStudio

“Hlavní dominantní linii celého domu tvoří ‘zalomené desky’ jednotlivých pater vynášející schodiště. Prostory mezi konstrukcemi jsou otevřené a převážně prosklené do soukromé části pozemku. Plné hmoty obvodových konstrukcí jsou obráceny především k cestě. Celkově je dům pojat v jednoduché barevné kombinaci tmavých a světlých odstínů s čirými skly s reflexí. Funkčně je dům rozdělen na tři části: 2.NP obsahuje dětské pokoje se sociálním zázemím, snížená část 1.NP má funkci obytnou pro celou rodinu a druhá část 1.NP je část pro rodiče, se šatnou, koupelnou, pracovnou a ložnicí. Dům je orientován tak, aby prosklené plochy obytných místností směřovaly na jihozápad a naopak místnosti technické a zázemí byly orientovány na sever,” dodávají architekti.

Čtěte další článek na téma bydlení

Foto a zdroj: ProjektStudio

Článek ze dne: 8.8.2014
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588