Děkujeme za přízeň nám i designu!

Mexico City postaví nejekologičtější letiště na světě

Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE

Britské architektonické studio Foster + Partners v čele s Normanem Fosterem ve spolupráci s mexickým studiem FR-EE pod vedením architekta Fernanda Romera postaví v Mexico City neboli Ciudad de México nové mezinárodní letiště. Do roku 2018 by měla být hotova první fáze futuristické stavby čerpající svými tvary z mexických symbolů.

Norman Foster, jako vedoucí osoba největšího architektonického studia na světě, je autorem mnoha oceňovaných dopravních staveb, kterým vedou i letiště jako Stansted ve Velké Británii, Chep Lak Kok v Číně, letiště Queen Alia v Jordánsku, pekingské letiště nebo Spaceport America. Nyní nastal čas udělat další krok v navrhování letišť a Foster se spojil s mexickým studiem FR-EE, aby navrhli nejmodernější letiště na světě pro hlavní město Mexika.

Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE

Letiště pro 21. století má tvar inspirovaný národními symboly, konkrétně orlem sedícím na kaktusu držícím v zobáku hada. Letiště by mělo vyrůst za městem a vytvořit zcela novou čtvrť nabízející výzkumné centrum, kanceláře, univerzity a zemědělské výzkumné středisko. Samozřejmostí je napojení na dobrou dopravní dostupnost.

Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE Mexico International Airport od Foster + Partners a FR-EE

Letiště koncipované jako jednoterminálové má nabízet užitnou plochu 550 000 metrů čtverečních a postaveno by mělo být v několika fázích. První má být hotova do konce roku 2018 a poslední s 95 branami pro letadla do konce roku 2066. Mexické mezinárodní letiště bude mít fasádu zcela prosklenou, přesto bude maximálně ekologické a opětovně bude využívat veškerou energii. Postaveno bude místními stavaři pod ekologickou certifikací LEED Platinum.

Čtěte další články na téma letiště

Foto a zdroj: Foster + Partners a FR-EE

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588