Děkujeme za přízeň nám i designu!

Rus navrhl katedrálu Notre-Dame ze skla a oceli

Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina

Ruský historik, spisovatel a příležitostný designer Vasily Klyukin se stal již známý svým nedávným návrhem extravagantních jachet. Nyní přichází se zajímavým nápadem ukázat, jak by vypadaly historické stavby při zachování stejného designu avšak při použití moderních stavebních materiálů. Na vizualizacích zhmotnil pařížskou katedrálu Notre-Dame ze skla, betonu a oceli.

V loňském roce oslavila světoznámá katedrála Notre-Dame 850 let od položení prvního kamene. Její výstavba trvala od roku 1163 do roku 1345 a záhy se stala duchovním srdcem Paříže. Za téměř 200 let výstavby se na jejím vzniku podílelo několik architektů a vidět na ní proto je mísení gotického spolu s románským architektonickým stylem.

Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina

Ruský všeuměl Vasily Klyukin se rozhodl zachovat základní rysy katedrály a na vizualizacích ji postavit z betonu, skla a oceli, jako kdyby byla stavěna v dnešním 21. století ze současně populárních materiálů. Opěrný systém je tedy z klasického šedého betonu, na něhož je připevněna ocelová konstrukce opláštěná skleněnými panely do modré barvy.

Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina Katedrála Notre-Dame v Paříži v designu 21. století podle Vasily Klyukina

Pozornější čtenáři si jistě všimli věží, které na originální katedrále Notre-Dame nejsou. To proto, že nakonec nebyly dostavěny i když se s nimi v návrhu počítalo, protože výsledek byl uznán za dostatečně harmonický i bez věží. Klyukin si však pompéznost věží neodpustil a do návrhu jej promítl. Jak by katedrála vypadala zevnitř nevíme, ale rozhodně jsme rádi, že Notre-Dame ze skla existuje jen jako upomínkové sošky a originál je z poctivého kamene a plný krásných vitráží.

Čtěte další články na téma Vasily Klyukin a kostel

Foto a zdroj: Vasily Klyukin

Článek ze dne: 17.11.2014
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588