Klikněte a napište nám e-mail!

Jižní Korea má na Expo pavilon jako z porcelánu

Pavilon Jižní Korea na Expo 2015

Studio Archiban navrhlo korejský pavilon, který byl pod heslem Hansik, Food for the Future: You are What You Eat postaven v areálu letošní světové výstavy Expo 2015. Pavilon o rozloze 3 990 metrů čtverečních sestává ze tří pater – první bylo vyhrazeno restauraci a obchodu se suvenýry, druhé výstavním prostorám a třetí kancelářským účelům.

Při navrhování exteriéru pavilonu byli tvůrci inspirování korejskými nádobami Moon Jar, jež spočívají v úhledném tvaru odkazujícím na měsíc v úplňku. Vnější hmoty stavby jsou nebývale hladké, organicky zaoblené a svým mléčným odstínem bílé barvy evokují jedinečný vizuální zážitek. Kromě uhlazenosti zaujmou rovněž citlivě provedeným kontrastem mezi křivkami průčelí a ostrými geometrickými elementy (mezi něž patří čtvercové výstupy z fasády), či například respektováním okolního prostředí. Toho je dosaženo jemnými konturami exteriéru a celkovou jednoduchostí formy.

Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 pavilon-jizni-korea-expo-2015-4.jpg

Výstava v expozici pavilonu je zaměřena na problematiku týkající se potravin. Kromě připomenutí korejských kulinářských tradic zde bylo upozorněno na udržitelnost v této oblasti. Výstavní prostory organizátoři rozčlenili na čtyři samostatné části. První z nich nese název Symphony of Food a za pomoci multimediální show představuje harmonické a zdravé složení jihokorejské kulinářské kultury Hansik.

Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015

Po ní následuje expozice s označením Science of Time, která návštěvníkům přibližuje proces fermentace, tedy techniku, jež se široce užívá v přípravě tradičního korejského koření. Postup fermentace byl nastíněn za pomoci Onggi, tradiční kameninové nádoby. Pro třetí část výstavy byl vybrán příznačný název Wisdom of the Earth, neboť představuje proces kvašení potravin ve zmíněných nádobách Onggi uložených pod zemí.

Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015 Pavilon Jižní Korea na Expo 2015

Samotný pokrm a kulturu stolování Hansik bylo možné okusit ve čtvrtém oddílu expozice, v němž se nachází restaurace. Tamní menu sestávalo ze tří organických jídel, z nichž každému byla přiřknuta jedna z následujících vlastností: harmonie, zdraví a léčení. Všechny pokrmy byly zhotoveny z čerstvých surovin a obsahovaly tradiční koření.

Čtěte další články na téma pavilon a Expo

Foto a zdroj: Expo Visit Korea

Článek ze dne: 12.10.2015
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588