Děkujeme za přízeň nám i designu!

ArcelorMittal Orbit dostane 178metrovou skluzavku

Nová skluzavka The Slide naplánovaná na rok 2016 pro ArcelorMittal Orbit

Londýnská vyhlídková věž ArcelorMittal Orbit, která podle návrhu Anishe Kapoora stojí od roku 2012 v olympijském parku, dostane novou atrakci. Na jaře 2016 zde má být zprovozněna skluzavka The Slide, která má mít délku 178 metrů a návštěvníci se v ní budou moci svézt rychlostí 24 kilometrů za hodinu.

Vyhlídkovou věž ArcelorMittal Orbit, která má výšku 114,5 metru, navrhl v roce 2010 designér Anish Kapoor ve spolupráci s designérem Cecilem Balmondem. O stavbu londýnského unikátu se postarali Ushida Findlay Architects společně s Arup. Věž byla otevřena v roce 2012 u příležitosti Letních olympijských her v Londýně a znovu otevřena v dubnu 2014 jako rozvinutá návštěvnická atrakce.

ArcelorMittal Orbit v současnosti a skluzavka dle plánu ArcelorMittal Orbit v současnosti ArcelorMittal Orbit v současnosti ArcelorMittal Orbit v současnosti

Návštěvníci věže začínají prohlídku ve tmě po obrovským ocelovým zvonem. Výtahem jsou vyvezeni do kontrastně světlého nejvyššího patra s 360stupňovým výhledem na Londýn včetně přilehlých stadionů. Interiér doplňují dvě obrovská prohnutá zrcadla od Anishe Kapoora v hodnotě milion liber každé. Spodní patro vyhlídky nabízí interaktivní dotykové panely a od jara  2016 zde bude doplněno startovací místo pro skluzavku The Slide.

ArcelorMittal Orbit v současnosti ArcelorMittal Orbit v současnosti ArcelorMittal Orbit v současnosti Nová skluzavka The Slide naplánovaná na rok 2016 pro ArcelorMittal Orbit

Nejdelší zcela krytá skluzavka na světě má mít délku 178 metrů a výšku 76 metrů. Částečně průhlednou skluzavku v hodnotě tří milionů liber vymyslel belgický umělec Carsten Höller pod dohledem Anishe Kapoora. Celá cesta po skluzavce dolů má trvat asi 40 sekund což znamená, že návštěvník pojede rychlostí šest metrů za sekundu, tedy asi 24 kilometrů za hodinu. Méně odvážní mohou využít venkovní kryté točité schodiště doplněné zvuky z roku 2012.

Čtěte další články na téma Londýn a Anish Kapoor

Foto a zdroj: ArcelorMittal Orbit

Článek ze dne: 4.12.2015
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588