Děkujeme za přízeň nám i designu!

Callebaut navrhl 3D tištěné domy z odpadu z moře

Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea

Slavný belgický architekt a vizionář Vincent Callebaut představil svůj nový projekt Aequorea, který je futuristickou plovoucí architekturou pro rok 2050. Ekologická spása pro naše oceány počítá se stavbou pomocí 3D tisku z odpadního plastového materiálu ze dna oceánů.

Vincent Callebaut se svým studiem představil další projekt, který by mohl pomoci spasit svět od dlouhodobých sebedestrukčních jednání. Tentokrát se zaměřil na oceány, kde údajně skončí až 10 procent z celkového ročního objemu plastového odpadu odhadovaného na 69 milionů tun za rok. Skládku lidstva v oceáně má pomoci v roce 2050 likvidovat podmořská 3D tiskárna.

Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea

Vize architekta hovoří o podmořských strojích, které budou moci operovat v hloubce až 1 000 metrů. Jejich cílem by bylo sbírat plastový odpad a speciálními 3D tiskárnami stavět plovoucí objekty právě z tohoto odpadu pocházejícího z takzvaného sedmého kontinentu. Aequorea by bylo poté město plovoucí na moři u velkých měst jako například Rio de Janeiro.

Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea Vincent Callebaut a jeho vize projektu Aequorea

Tvar jednotlivých objektů v Aequorea je inspirován medúzami. Každý objekt by měl až 500 metrů v průměru, 250 pater a celkově až 10 000 bytových jednotek o velikosti 25 až 250 metrů čtverečních. Nechyběly by farmy, kanceláře, obchody, zahrady, místa pro zábavu i korálové zahrady. Cena výstavby je odhadována na 1 950 euro za metr čtverečních, tedy asi 53 000 českých korun.

Čtěte další články na téma Vincent Callebaut

Foto a zdroj: Vincent Callebaut

Článek ze dne: 28.12.2015
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588