Děkujeme za přízeň nám i designu!

Pininfarina navrhla řídící věž pro letiště v Istanbulu

Věž pro řízení leteckého provozu v Istanbulu od AECOM a Pininfarina

Slavné italské designérské studio Pininfarina a velké mezinárodní architektonické studio AECOM společně navrhli novou věž pro řízení leteckého provozu na připravované letiště v tureckém Istanbulu. Futuristicky vyhlížející budova organických tvarů byla inspirována tulipánem.

Mezinárodní architektonickou soutěž vyhlásilo IGA, které u Istanbulu staví největší letiště na světě. V roce 2014 návrh na design terminálu vyhráli norští Nordic Office of Architecture ve spolupráci s britskými Haptic Architects. Do roku 2018 by zde mělo stát letiště, k němuž má do října 2017 být postavena věž pro řízení leteckého provozu, kterou navrhli AECOM a Pininfarina. Předběhli tak finalisty jako Zaha Hadid či místní Moshe Safdie.

Věž pro řízení leteckého provozu v Istanbulu od AECOM a Pininfarina Věž pro řízení leteckého provozu v Istanbulu od AECOM a Pininfarina Věž pro řízení leteckého provozu v Istanbulu od AECOM a Pininfarina Věž pro řízení leteckého provozu v Istanbulu od AECOM a Pininfarina

Design budovy má aerodynamické tvary, které známe z leteckého i automobilového průmyslu. Elipsovitý tvar zajišťuje, že věž se svou mohutnou základnou bude dobře viditelná ze všech stran včetně nového letištního terminálu. Inspirace tulipány pochází ze spojení Istanbulu s touto květinou po staletí, kde má silný kulturní odkaz.

Na DesignVid.cz sledujte Istanbul postaví do roku 2018 největší letiště na světě

Čtěte další články na téma letiště a Pininfarina

Foto a zdroj: IGA

Článek ze dne: 29.12.2015
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588