Děkujeme za přízeň nám i designu!

Powerhouse staví v Çanakkale vyhlídkovou anténu

Çanakkale Antenna od studií IND a Powerhouse Company

Dvojice architektonických studií IND a Powerhouse Company vyhrála v mezinárodní architektonické soutěži na výstavbu antény s vyhlídkovou rampou u tureckého města Çanakkale. Stavba ze zrezavělé oceli má organický tvar dvou vznášejících se cest vystřelující do nebes ve svém spojení nad útesem.

Podle architektů na pokraji 21. století již funkční architektura nestačí. Návštěvníci potřebují komfort a emotivní zážitek. Proto vítězný projekt, který by měl být dokončen již tento rok, pomýšlí na moderní technologie, stylový design, atraktivitu lokality a integraci. Çanakkale Antenna je malou dobrodružnou cestou pro návštěvníky od začátku do konce.

Çanakkale Antenna od studií IND a Powerhouse Company Çanakkale Antenna od studií IND a Powerhouse Company Çanakkale Antenna od studií IND a Powerhouse Company Çanakkale Antenna od studií IND a Powerhouse Company

Na vrchol kopce u města Çanakkale je doveze autobus odkud se vydají po ocelové stezce vedoucí v několikametrové výšce nad stromy uprostřed lesa. Od začátku do konce mají na procházce skvělý výhled na město. Až přijdou do poloviny své cesty, kde se rezavá ocel spojuje výstřelkem do nebe jako anténa, mají možnost navštívit kavárnu s posluchárnou nebo vystoupit ven na zahradu. Pro odchod použijí pokračování téže cesty.

Čtěte další články na téma architektura a Turecko

Foto a zdroj: Powerhouse

Článek ze dne: 3.1.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588