Klikněte a napište nám e-mail!

Newyorská bytovka má na střeše komunitní zahradu

Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water

Architektonické studio Field Operations, které se zaměřuje na zelené urbanistické zásahy do krajiny a proslulo nejvíce zelenou nadzemkou High Line, vytvořilo komunitní zelenou zahradu na střeše domu 60 Water v New Yorku. Prostor je možné využít k relaxaci či posezení s přáteli u večeře.

I když se James Corner, zakladatele studia Field Operations, věnuje urbanismu a zeleným zásahům do betonových krajin již několik let, až přestavba staré nadzemky High Line na promenádu plnou zeleně mu otevřela další příležitosti. Jedním ze skvělých příkladů jak dostat zeleň do centra města je zelená střešní zahrada přístupná pro všechny obyvatelé domu.

Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water

Novostavba pojmenovaná 60 Water, stojící v Brooklynu přímo u slavného Brooklynského mostu, je skleněným bytovým domem poskládaným ze třech objemových bloků. Luxusní byty s výhledem na most a Manhattan jsou už tak dost lákavé. Bonusem je zahrada na střeše na nejnižším bloku sloužící výhradně obyvatelům budovy.

Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water Dock Street Roof Terrace na budově 60 Water

Developeři na zahradě nešetřili a vytvořili velkorysý prostor s rozmanitým využitím. Základem je zeleň ve velkých dřevěných květináčích, kterou ve své celistvosti narušují zálivy v podobě dřevěných laviček. Středobodem je velký stůl s posezením pro osm hostů, další méně soukromé stoly jsou pak umístěny na kraji terasy co nejblíže k mostu. Prostor dále doplňují dřevěná sklopná křesla pro relaxaci a slunění.

Čtěte další články na téma zahrada a Field Operations

Foto a zdroj: Field Operations a 60 Water

Článek ze dne: 5.1.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588