Děkujeme za přízeň nám i designu!

Slalom House je dům s umělou sjezdovkou na střeše

Shokhan Mataibekov a jeho Slalom House

Kazašský architekt Shokhan Mataibekov se svým studiem ShM Architects navrhl pro město Astana unikátní bytový dům Slalom House, který by v sobě ukrýval na 400 bytových jednotek hotelu, přičemž z jeho střechy by kolem budovy vedla umělá sjezdovka.

Jedinečný komplex počítá s 21patrovou budovou, která by svá poschodí postupně snižovala kvůli umístění sjezdovky na své střeše. V nejvyšším bodě na okraji budovy by se nacházel prosklený výtah, jenž by sportovce vyvezl na vrchol sjezdovky dlouhé asi 300 metrů. Architekti počítají s celoročním lyžováním díky povrchu Snowflex i nočním lyžováním, díky kterému by měla být sjezdovka vybavena osvětlením.

Shokhan Mataibekov a jeho Slalom House Shokhan Mataibekov a jeho Slalom House Shokhan Mataibekov a jeho Slalom House Shokhan Mataibekov a jeho Slalom House

Shokhan Mataibekov vidí v projektu pozitiva i negativa. Pozitivem je rozhodně snadná dostupnost sportovního centra uprostřed města, nízké provozní náklady a střecha budovy z udržitelných materiálů nepotřebující obnovu. Negativem bude rozhodně hlučnost, světelný smog a rušnost, na kterou si rekreanti v hotelu budou muset zvyknout. Restaurace, obchody a další oddychové zázemí jim to může částečně vynahradit.

Čtěte další články na téma sport a bydlení

Foto a zdroj: Shokhan Mataibekov

Článek ze dne: 11.1.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588