Děkujeme za přízeň nám i designu!

Stockholm plánuje bytové domy propojené mosty

Anders Berensson Architects a jeho návrh na propojení budov Klarastaden

Švédské studio Anders Berensson Architects bylo městskou radou pověřeno, aby navrhlo dostavbu, propojení a zazelenání výškových budov v centru Stockholmu. Projekt s názvem Klarastaden by umožnil zahuštění infrastruktury města a vytvořil pěší cesty, které by zároveň byly zajímavou atrakcí.

Plány na rozvoj města počítá s vybudováním úzkých bytových domů s rozdílnou výškou trase několika set metrů. Aktuálně jsou totiž bytové domy ve městě stavěny vždy s jednotnou výškou a jejich propojení mosty by nebylo možné. Projekt by měl začít výstavbu u vlakového nádraží, jako centrálního dopravního uzlu.

Anders Berensson Architects a jeho návrh na propojení budov Klarastaden Anders Berensson Architects a jeho návrh na propojení budov Klarastaden Anders Berensson Architects a jeho návrh na propojení budov Klarastaden Anders Berensson Architects a jeho návrh na propojení budov Klarastaden

V plánu se počítá s výstavbou až 5 800 nových bytů, 8 000 nových pracovních míst a přibližně 300 nových obchodů. Architekti chtějí výstavbu realizovat postupně a všechny budovy propojit mosty pro pěší i malými parky pro relaxaci. Domy by navíc na střechách měly mít vzrostlou zeleň, čímž by město dostalo více čerstvého vzduchu a příjemnější prostředí.

Čtěte další články na téma urbanismus a Stockholm

Foto a zdroj: Anders Berensson Architects

Článek ze dne: 22.1.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588