Děkujeme za přízeň nám i designu!

Zaha Hadid i Ron Arad navrhli pavilony Revolution

Pavilony a domy od Revolution: Zaha Hadid

Filipínská společnost Revolution oslovila více jak 30 světových architektů, designerů a umělců, aby pro ni navrhli ve svém nezaměnitelném stylu prefabrikované pavilony a domy. Vznikla tak rozmanitá kolekce, kam přispěla Zaha Hadid, Ron Arad, Marcel Wanders, Tom Dixon, Kengo Kuma, Sou Fujimoto, Daniel Libeskind a mnoho dalších.

Společnost chce pomocí špičkových technologií s ohledem na efektivní náklady vyrábět limitovanou kolekci prefabrikovaných pavilonů a modulárních domů, které by bude lehkým převezením možné postavit kdekoliv na světě. Dosavadní realizace celého tak velkého projektu, která prozatím končí u uveřejněných vizualizací, musí být extrémně finančně náročná, ale působí, že bude dotažena do reálné produkce alespoň části pavilonů.

Pavilony a domy od Revolution: Ron Arad Pavilony a domy od Revolution: UNStudio Pavilony a domy od Revolution: Campana Pavilony a domy od Revolution: Tom Dixon

Největší zájem bude jistě o pavilony o těch nejslavnějších designérů, architektů a umělců. Již brzy byste měli možnost pořídit pavilon od Zahy Hadid a Michaela Schumachera s organickými tvary i speciálně navrženým posezením. Ron Arad nezklamal svým spirálovitým pavilonem připomínající velkou hoblinu. Ben Van Berkel z UNStudio navrhl malé hnízdo jako stvořené k jezeru.

Pavilony a domy od Revolution: Kravitz Design Pavilony a domy od Revolution: Gluckman Pavilony a domy od Revolution: Kengo Kuma Pavilony a domy od Revolution: Sou Fujimoto

Bratři Campana navrhli malý přístřešek z proutí určený na trávník nebo i na pláž. Tom Dixon dostal možnost navrhnout celý modulární dům působící japonským stylem. Dům v klasickém obdélníkovém tvaru navrhli Marmol Radziner. Vybarven však bude ve stylu Kravitz Design, značce zpěváka Lenny Kravitze. Další z jednoduchých pavilonů z bílého dřeva navrhl Gluckman Tang.

Pavilony a domy od Revolution: Marcel Wanders Pavilony a domy od Revolution: Daniel Libeskind Pavilony a domy od Revolution: Kulapat Pavilony a domy od Revolution: Michael Maltzan

Multifunkční pavilon z hliníku vytvořil slavný Kengo Kuma. Extravagantní s tvarem kruhu pak věhlasný architekt Sou Fujimoto. Marcel Wanders navrhl celý prefabrikovaný dům včetně vybavení. Daniel Libeskind vytvořil ve svém oblíbeném  stylu velmi jednoduchý pavilon ze dřeva, fungující spíše jako přístřešek. Další neméně zajímavý dům navrhl Kulapat Yantrasast, připomíná spíše malý chrám. Na pláž je pak ideální velký pavilon od Michaela Maltzana.

Čtěte další články na téma bydlení a pavilon

Foto a zdroj: Revolution

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588