Klikněte a napište nám e-mail!

ČVUT na fasádě rozsvítí interaktivní instalaci LINKY

Interaktivní instalace LINKY na fasádě FEL ČVUT v Praze

Ve čtvrtek 25. února bude slavnostně zahájen stálý provoz světelné instalace LINKY, která je upevněna na jižní fasádě budovy Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Dejvicích. Trojice autorů konceptu si od instalace slibuje zhodnocení vizuálního působení budovy. Kolemjdoucí budou moci do světelného působení LED panelů zasahovat svými mobilními telefony.

“Dnes veřejnosti představená světelná instalace na jižní fasádě budovy Fakulty elektrotechnické tak má zcela zásadní roli – v prvním plánu své existence vytváří možnost zcela nového dialogu zde se pohybujících obyvatel a návštěvníků města se stávající architekturou budovy (připusťme i svým způsobem zviditelnění celého komplexu staveb) a v citové oblasti vyplňuje polohu opuštěného místa bez energie a bez obsahu,” uvádí zástupci projektu LINKY z Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Interaktivní instalace LINKY na fasádě FEL ČVUT v Praze Interaktivní instalace LINKY na fasádě FEL ČVUT v Praze Interaktivní instalace LINKY na fasádě FEL ČVUT v Praze Interaktivní instalace LINKY na fasádě FEL ČVUT v Praze

“Instalace je naplněna řadou sympatických rolí a technologických možností. Může velmi výrazným způsobem doslova zhmotňovat, či do srozumitelných světelných efektů převádět data a údaje, týkající se zvolených oblastí – teploty a vlhkosti ovzduší, hladiny hluku v okolí, či znečištění životního prostředí vně i uvnitř budov. Umí vizualizovat informace o stavu datových toků na obou fakultách. Přináší však i možnosti, která v této době podobně koncipované světelné produkce nemají či o to neusilují. Okolojdoucí mohou interaktivně vstupovat do vizuálního tvaru a vyznění pomocí chytrých telefonů, mohou obraz propojovat se zvukovou instalací,” dodávají.

Čtěte další články na téma fasáda a ČVUT

Foto a zdroj: LINKY FEL ČVUT

Článek ze dne: 16.2.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588