Klikněte a napište nám e-mail!

Herzog & de Meuron postaví Vancouver Art Gallery

Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron

Renomované švýcarské architektonické studio Herzog & de Meuron představilo svůj návrh na novostavbu Vancouver Art Gallery, která by měla zaujmout jedno z mála nezastavených v centru města. Design budovy ze dřeva je inspirován starými strukturami budov z 50. let, jimiž byla tato oblast známá.

Nové muzeum by mělo stát ve čtvrti Larwill Park, tedy asi sedm bloků od současné budovy Vancouver Art Gallery. Obklopena bude veřejnými institucemi, ale i kavárnami a restauracemi. Architektonicky je budova od Herzog & de Meuron pojata jako volně stojící sochařské symetrické dílo, které se tyčí v několika vrstvách vzhůru do menší výšky než ostatní budovy.

Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron

Architekti dbali na velký důraz na rozpoznatelnost budovy, proto zvolili dřevěnou fasádu. Okolí budovy je urbanisticky řešeno jako malé prostranství se stromy určené k různým aktivitám i běžnému setkávání. To může pokračovat na přízemní úrovni budovy, která je otevřená a voně přístupná, určená pro větší shromáždění a umělecké či hudební performance.

Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron Vancouver Art Gallery od Herzog & de Meuron

Interiér budovy je dělen do klasických sedmi podlaží, která jsou rozmanitě velká i vysoká, vždy však soustředěná ke svému jádru. Objekt bude nabízet několik galerií, z nichž jedna bude vždy přístupná zdarma, informační středisko pro výzkum, knihovnu, archiv, kavárnu a obchod. Chybět nebude ani posluchárna, otevřené terasy a vyhlídky na město. Celková užitná plocha Vancouver Art Gallery má být 29 000 metrů čtverečních. Výstavba by měla začít v roce 2017.

Čtěte další články na téma Kanada a Herzog & de Meuron

Foto a zdroj: Herzog & de Meuron

Článek ze dne: 19.2.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588