Děkujeme za přízeň nám i designu!

Wien Museum dostane mohutnou levitující nástavbu

Wien Museum Neu od studií Winkler + Ruck a Ferdinand Čertov

Vídeňské muzeum Wien Museum se rozšíří. Dvojice studií Winkler + Ruck a Ferdinand Čertov pro něj navrhli nástavbu, která má přidat nové výstavní prostory i možnosti posezení s výhledem na přilehlé náměstí. Mohutně působící nástavba kopírující budovu má nad ní opticky jakoby levitovat.

Vítězný návrh vybraný z více jak 300 přihlášených návrhů má rozšířit budovu na náměstí Karlplatz z 50. let, kterou navrhl Oswald Haerdtl. Jako jedna z mála zde má výšku neúměrnou okolním budovám, což by nástavba dorovnala. Design přístavby obložený rezavými kovovými deskami připomíná monolitický blok levitující nad samotným muzeem.

Wien Museum Neu od studií Winkler + Ruck a Ferdinand Čertov Wien Museum Neu od studií Winkler + Ruck a Ferdinand Čertov Wien Museum Neu od studií Winkler + Ruck a Ferdinand Čertov Wien Museum Neu od studií Winkler + Ruck a Ferdinand Čertov

Výstavní plocha muzea by se měla po dokončení v podstatě zdvojnásobit ze současných 6 900 metrů na 12 000 metrů čtverečních. Návštěvníkům nabídne i terasu s posezením a výhledem na přilehlé náměstí. Obnova muzea počítá i vybudováním prostranství přímo před museem. Výstavba by měla začít v roce 2017 a dokončení je plánováno na rok 2020.

Čtěte další články na téma muzeum a Vídeň

Foto a zdroj: Wien Museum Neu

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588