Děkujeme za přízeň nám i designu!

Technická fakulta v Sheffieldu dostala českou fasádu

The Diamond - University of Sheffield

Anglické město Sheffield se od loňska může pochlubit novou budovou určenou pro technickou fakultu University of Sheffield. Objekt přezdívaný The Diamond navrhlo britské studio Twelve Architects & Masterplanners a unikátní fasádu s tvary diamantů pro ni navrhla česká společnost Sipral.

“Nová budova, která byla již v průběhu realizace oficiálně pokřtěna na The Diamond, poskytuje celkem 19 500 metrů čtvereční užitné plochy pro technickou fakultu sheffieldské univerzity (9 přednáškových sálů pro 80 až 400 studentů, 6 flexibilních učeben pro 80 až 160 lidí, přes 30 skupinových a odpočinkových učeben a 19 technických výukových laboratoří s velmi specifickým vybavením – např. místnost s leteckým motorem) a asi 5 000 míst ke studiu pro studenty z celého světa,” uvádí česká značka Sipral ke své významné zahraniční realizaci.

The Diamond - University of Sheffield The Diamond - University of Sheffield The Diamond - University of Sheffield The Diamond - University of Sheffield

K projektu se chystá veřejnosti volně přístupná přednáška, kde bude vystupovat Radim Koštial ze společnosti Sipral a Matt Cartwright ze studia Twelve Architects & Masterplanners. Oba pohovoří například o tom jak se českým designérům a britským architektům spolupracovalo, která fáze projektu byla nejnáročnější či jak projekt posuzovala britská památková péče. Přednáška v anglickém jazyce proběhne v pondělí 21. března od 18:00 v přednáškové síni 155 Gočár na FA ČVUT na adrese adrese Thákurova 9, Praha 6.

Čtěte další články na téma architektura a fasáda

Foto a zdroj: Sipral a University of Sheffield

Článek ze dne: 13.3.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588