Děkujeme za přízeň nám i designu!

V Praze má vyrůst Národní motoristické muzeum

Národní motoristické muzeum na vizualizaci

Hlavní město Praha se dočká další unikátní stavby a to jak architektonicky tak i svým obsahem. Na cestu dlouhých příprav ke zdárné realizaci se vydalo Národní motoristické muzeum, které by mělo být místem pro rodinu, motoristické fanoušky či setkání osobností a fanoušků. Muzeum by se mohlo otevřít v roce 2024.

“Myšlenku na vybudování velkého moderního muzea plného vůně benzínu mám již mnoho let. Nejdříve bylo třeba začít práci výstavou Legendy a když máme krásnou motoristickou slavnost, tak může následovat budování kulturního stánku, který potěší mnoho malých i velkých kluků, paní a slečen,” říká Lubor Kos, který s myšlenkou načrtnout budoucí podobu muzea oslovil architektonické studio Projektil.

Národní motoristické muzeum na vizualizaci Národní motoristické muzeum na vizualizaci Národní motoristické muzeum na vizualizaci Národní motoristické muzeum na vizualizaci

“Národní motoristické muzeum bude úžasným prostorem pro malé i velké. Budova je koncipována jako multifunkční prostor, kde se spojují edukační, popularizační a historické elementy v moderním pojetí,” říká autor návrhu stavby akad. architekt Roman Brychta, který společně s týmem mladých architektů několik měsíců připravoval základní koncept budoucího muzea.

Národní motoristické muzeum na vizualizaci Národní motoristické muzeum na vizualizaci Národní motoristické muzeum na vizualizaci Národní motoristické muzeum na vizualizaci

Architektonicky zajímavá budova z betonu a skla zaujme svou konstrukcí, kdy na převislých vykonzolovaných podlažích okolo budovy budou jezdit vozy návštěvníků zřejmě na parkoviště. Hlavním lákadlem budou jistě expozice, které nabídnou technické zajímavosti, historické a závodní vozy i současné stroje. Muzeum bude spolupracovat s Autoklubem ČR a připravuje tak i velkou expozici motorsportu a ukázku úspěchů českých závodníků ve všech kategoriích. Muzeum nyní hledá podporovatele a otevřelo sbírku.

Čtěte další články na téma muzeum a Projektil

Foto a zdroj: Národní motoristické muzeum

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588