Klikněte a napište nám e-mail!

Studenti navrhli novou podobu Smíchovské náplavky

Ukázka z výstavy Budoucnost Smíchovské náplavky: M. Hlusička

Ve čtvrtek byla vernisáží zahájena výstava Budoucnost Smíchovské náplavky, na které studenti ČVUT v Praze představují své práce pro zlepšení situace na Smíchovské náplavce u železničního mostu. Přímo na Hořejším nábřeží se tak můžete setkat se slibnou budoucností tohoto místa.

“Téma městského života na pražských náplavkách je aktuální. Východní břeh Vltavy je dobýván restauracemi, galeriemi, ‘toitoikami’ a divadly ve formě kotvících lodí, dočasných stánků a znovu využitých prostor ve zdi. Využití a forma rozvoje protějšího břehu, Smíchovské náplavky, není však doposud jasně definovaná,” uvádí organizátoři výstavy Budoucnost Smíchovské náplavky.

Ukázka z výstavy Budoucnost Smíchovské náplavky: M. Hlusička Ukázka z výstavy Budoucnost Smíchovské náplavky: J. Chudobová Ukázka z výstavy Budoucnost Smíchovské náplavky: J. Barták Ukázka z výstavy Budoucnost Smíchovské náplavky: K. Žižková

Venkovní restaurace Kobka15 tak nabídne mimo zahajovací diskuze také několik slibných návrhů na revitalizaci tohoto území. Urbanistické studie zde prezentují například Martin Hlusička, J. Chudobová, Kateřina Žižková a Jiří Barták. Většina návrhů počítá se zachováním letního kina, novým posezením a promenádou vedoucí od náplavky až k železničnímu mostu.

Čtěte  další články na téma výstava a urbanismus

Foto a zdroj: Martin Hlusička

Článek ze dne: 22.9.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588