Klikněte a napište nám e-mail!

BIG navrhli z kontejnerů plovoucí studentské bydlení

BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger

Dánské architektonické studio BIG představilo svůj poslední projekt, který je tentokrát zaměřen na dostupné bydlení pro studenty. Urban Rigger je plovoucí spojení devíti dopravních kontejnerů ve stylové bydlení až pro 15 studentů. První funkční model kotví v přístavu v Kodani.

Bydlení v Dánsku je stejně jako v mnoha jiných evropských městech poměrně drahé. Proto se Bjarke Ingels se svým studiem BIG rozhodl navrhnout cenově dostupné bydlení pro budoucnost Dánska. Množství studentů, které je potřeba ubytovat stoupá, ale volné stavební plochy jsou drahé stejně jako výstavba. Kdežto v přístavech je velké množství nevyužitých míst.

BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger big-con-urban-rigger-4.jpg

Urban Riggerje projekt, který má udržet mladé a studenty v centru města. Na ponton proto BIG navrhli umístění devíti zaoceánských dopravních kontejnerů o délce sedm metrů. Kontejnery dostaly trojúhelníkovou kompozici, ve dvou podlažích, čímž bylo vytvořeno nádvoří a možnost propojení dalších plovoucích obydlí.

BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger BIG a jejich projekt studentského bydlení Urban Rigger

Na celkové užitné ploše 680 metrů čtverečních najdeme 15 lůžek s kuchyněmi a jídelními kouty, terasu pro grilování, přístup pro výstup z lodi, plně automatizovanou prádelnu a další nezbytné zázemí. Interiér je koncipován jako levné bydlení, ale vybaven stylovým skandinávským nábytkem i svítidly.

Čtěte další články na téma bydlení a BIG

Foto a zdroj: BIG

Článek ze dne: 26.9.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588