Klikněte a napište nám e-mail!

Smíchov City promění tvář zanedbané části Prahy

Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group

V roce 2017 bude zahájena výstavba první etapy nové čtvrti Smíchov City, která změní aktuálně žalostnou podobu lukrativní čtvrti Smíchova od autobusového nádraží Na Knížecí až po vlakové Smíchovské nádraží. Hlavním cílem projektu je vrátit bydlení do centra, ale čtvrti budou multifunkční, tedy s kancelářemi, obchody a restauracemi.

“Hlavním tématem Smíchov City je vrátit bydlení do centra, a to formou typické blokové zástavby. Na návrhu prvních dvou bloků pracovalo sedm ateliérů, jež zvítězily v nezávislé architektonické soutěži vyhlášené ve spolupráci s pražským Institutem plánování a rozvoje. Rozmanitost obytných bloků je podpořena tím, že jednotlivé domy navrhovaly různé ateliéry. Tímto způsobem, tedy s cílem vdechnout nové čtvrti atmosféru rostlého města, chce developer postupovat i ve zbytku území,” uvádí mediální zástupce Sekyra Group Simona Krautová.

Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group

“Kromě diverzity staveb je pro projekt klíčová i práce s veřejným prostorem. Nové čtvrti chceme dát velkorysou pěší zónu, jejíž hlavní bulvár bude 28 metrů široký a bude křižovat dvě velké parkové plochy,” uvedl ředitel Sekyra Group Leoš Anderle, jehož společnost o konečné podobě projektu chce vést diskuzi s obyvateli, magistrátem i zastupiteli Prahy 5. Celkově má řešené území 216 099 metrů čtverečních. Plánováno je 22 000 metrů čtverečních zeleně a to v podobě dvou parků. Nejdůležitějšími novými veřejnými prostory bude Náměstí Na Knížecí přednádražní prostor u Smíchovského nádraží. Zbudován má být i hlavní bulvár o šířce 28 metrů.

Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group Projekt Smíchov City společnosti Sekyra Group

Hlavním cílem budou obytné domy, kde bydlení najde asi 3 300 obyvatel. Další součástí bude 190 000 metrů čtverečních ploch pro služby, nakupování a kanceláře, které poskytnou moderní zázemí pro 9 000 pracovních míst. V první etapě vznikne 400 bytů a kancelářská budova o velikosti 10 500 metrů čtverečních pronajímatelných ploch. V projektu se také počítá s prvky smart city, jako je systém řízení veřejného osvětlení, řízení semaforů či inteligentní mobiliář. Urbanistický plan navrhlo studio A69 architekti.

Čtěte další články na téma Praha a urbanismus

Foto a zdroj: Sekyra Group

Článek ze dne: 28.9.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5995
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588