Děkujeme za přízeň nám i designu!

Barrandovské terasy v Praze se začaly rekonstruovat

Vizualizace projektu Barrandovské terasy po dokončení

Za tři roky by se měly otevřít zrekonstruované Barrandovské terasy na pražském Barrandově. V původním objektu, který má být citlivě uveden do původního stavu, vzniknou dvě restaurace na různé cenové úrovni. Na původní funkcionalistický objekt pak navážou nové projekty bydlení z dílny architektonického studia Kuba & Pilař.

“Stavba na Barrandovských terasách byla realizována z iniciativy bratří Václava a Miloše Havlových v letech 1929 – 1930. Řadí se k nejvýznamnějším stavbám funkcionalistické architektury. Autorem projektu byl známý architekt Max Urban. Inspirací stavby na skalním masivu byl restaurační pavilon Cliff House na ostrohu nad Tichým oceánem u San Franciska, který kdysi Max Urban navštívil. Nautické motivy jsou patrné na celé stavbě – terasy, rampová schodiště, zaoblená nároží, pásová okna,” uvádí k historii stavby zástupci developera.

Vizualizace projektu Barrandovské terasy po dokončení Vizualizace projektu Barrandovské terasy po dokončení Vizualizace projektu Barrandovské terasy po dokončení Vizualizace projektu Barrandovské terasy po dokončení

Barrandovské terasy nabízely v době své největší slávy restauraci, taneční sály, bary a terasy s posezením. V 70. letech docházelo k necitlivým opravám, v roce 1988 byly prohlášeny za kulturní památku a po revoluci začaly upadat. Původní lesk objektu byl měl být navrácen do tří let. Výstavba a rekonstrukce již započala. Hlavní budova bude nabízet luxusnější restauraci ve vídeňském či francouzském stylu. Doplní ji forma rychlejšího občerstvení. Počítá se s posezením na venkovních zahrádkách. O rekonstrukci objektu se stará architekt Ondřej Kukral. Rekonstrukci interiéru má na starosti dvojice interiérových designérů Václav Novák a Petra Nováková – Ondreičková.

Barrandovské terasy v současnosti Barrandovské terasy v současnosti Barrandovské terasy v současnosti Barrandovské terasy v současnosti

Součástí projektu je i vybudování dvou nových staveb, kterým bylo pověřeno brněnské studio Kuba & Pilař. V podstatě na původní objekt naváže zvlněný objekt s několika úrovněmi, který kopíruje terén a relativně citlivě souzní s původní stavbou. Původní samostatně stojící hotel v těsné blízkosti byl přeprojektován na bydlení a má velmi necitlivý ráz černé hmoty s bílými kulatými okny. Tento návrh doufejme projde ještě razantnějším zásahem, neboť vedle funkcionalistického skvostu je zcela nepatřičný.

Čtěte další články na téma Praha

Foto a zdroj: Barrandovské terasy a DesignMag.cz

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 3 komentářů
 1. Lucie Frodlová - ze dne: 13.10.2016 - 10:52

  Byla by to ještě lepší zpráva kdyby, se to obešlo bez té černé puntíkované ohavnosti, která z jedné strany úplně zabije pohled na tu nejkrásnější část původní budovy!
  Bude to na tom kopci dřepět jak velkej černej hranatej ementál! fuj!

 2. Markéta Mentzlová - ze dne: 14.10.2016 - 09:18

  100% souhlas s Lucií Frodlovou. “Děravé cosik” totálně z měřítka, zabíjí čelní pohled na jinak zdařilou dostavbu. Chápu potřebu investora to území využít, ale tohle už je spíš klasické vytěžení :-(.

 3. Jirka Soukop - ze dne: 18.11.2016 - 11:57

  Ta stávající rozšířená budova je navržena velmi dobře, nicméně ta šílenost vedle to degraduje na úroveň posledních 25ti let architektury v ČR, navíc zde to bude ještě horší tím, že nebude zasazena do okolní zástavby.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588