Děkujeme za přízeň nám i designu!

Domus Aurea je rezidence plná minimalismu a světla

Domus Aurea v mexickém Monterrey

V mexickém městě Monterrey, které najdeme na severovýchodě země, postavila dvojice architektů Gilberto L. Rodríguez a Alberto Campo Baeza zdařilou luxusní rezidenci Domus Aurea. Ty nejlepší materiály, velkorysé řešení prostoru, minimalismus a množství přirozeného osvětlení dělají z domu vzor moderní architektury.

Dvojice architektů, která na projektu spolupracovala s dalšími dvanácti projektanty, navrhovala rezidenci v nejprestižnější čtvrti více jak milionového vnitrozemského města Monterrey. Absenci blízkosti moře mexické architekty nijak neodradilo od navržení domu, který má přímořský ráz a působí jako objekt stojící nad oceánským útesem.

Domus Aurea v mexickém Monterrey Domus Aurea v mexickém Monterrey Domus Aurea v mexickém Monterrey Domus Aurea v mexickém Monterrey

Domus Aurea je nezastíranou poctou slavnému architektu Luisu Barragánovi, který proslul minimalistickými až sošnými stavbami, práci se světlem a využitím vodních ploch i pro dekoraci. Minimalistická rezidence je tedy čistě bílá a odráží tak do svého nitra maximum denního světla. Koncept domu je založen na dvojité výšce prostoru řetězených v jádru domu, které tvoří dvě vzájemně propojené úrovně.

Domus Aurea v mexickém Monterrey Domus Aurea v mexickém Monterrey Domus Aurea v mexickém Monterrey Domus Aurea v mexickém Monterrey

V přízemí najdeme společné prostory jako terasy se zelení, obývací pokoj s kuchyňským koutem, rodinný pokoj, domácí kino a bar. V prvním patře jsou pouze ložnice a čítárna. Na střeše domu najdeme velkou terasu s bazénem a výhledem na město. Celková užitná plocha domu je 550 metrů čtverečních. Nejpozoruhodnějším prvkem domu je zlatá stěna v prostoru sousedícím s bazénem.

Čtěte další články na téma bydlení a Mexiko

Foto a zdroj: Gilberto L. Rodríguez

Článek ze dne: 25.11.2016
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588