Děkujeme za přízeň nám i designu!

Tomova rekreační chata v lese získává prestižní ceny

Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald

V rakouské obci Wienerwald, která leží kousek za Vídní, postavili dva architekti malé rekreační obydlí nazvané Tom’s Hütte neboli Tomova chata. Z části prefabrikovaná dřevěná chata, stojící na kraji lesa, aktuálně získává prestižní ocenění v mezinárodních soutěžích.

Chatu navrhovali dva architekti Heike Schlauch a Robert Fabach ze studia Raumhochrosen. Jejich klientem se stal Tom, který je mentálním trenérem a také skladatelem, který rád žije svůj život mezi extrémy. Proto potřeboval místo uprostřed přírody jako protiváhu rušného života ve městě.

Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald

Pozemek ve svahu ukazoval na místo pro novou stavbu původní zděnou chatou, na jejímž původním půdorysu byla nová chata postavena. Tvar chaty byl dán částečným kopírováním svahu a také dvěma obytnými prostory, který každý nabízí místo pro jiný styl života. Tom’s Hütte je zkonstruována kompletně ze dřeva, jednotlivé části byly prefabrikovány.

Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald Tom’s Hütte neboli Tomova chata v obci Wienerwald

Interiér je otevřený. V přízemí najdeme u velkého pásového okna kamna pro vytápění a vaření. Po kovovém žebříku se dostaneme do druhého prostoru určeného spíše pro relaxaci. Zde je obdobné pásové okno a výhled do lesa. Interiér je kompletně obložen dřevem a kontrastují mu jen černé kovové elementy.

Čtěte další články na téma bydlení a Rakousko

Foto a zdroj: Raumhochrosen

Článek ze dne: 26.11.2016
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588