Děkujeme za přízeň nám i designu!

Venkovský dům ve Wisconsinu zaujme mnoha okny

Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect

Americké architektonické studio Salmela Architect postavilo ve státě Wisconsin zdařilý rodinný dům nazvaný Fiore. Venkovský dům zaujme klasickým tvarem se sedlovou střechou, obložením cedrovým dřevem a velkým množstvím bílých čtvercových oken.

Velmi důležitou unikátností celé realizace je místo. Dům leží v oblasti Door Coounty na poloostrově mezi Green Bay a Lake Michigan, tedy v místě známého pro svou krásnou přírodu a zemědělskou historii. Právě proto byl dům navržen lidově, aby maximálně zapadl do svého přirozeného prostředí a stal se součástí okolní krajiny.

Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect

Architektonické studio z města Minnesota proto navrhlo dům s klasickou sedlovou střechou. Zvenčí je dům z velké části obložen cedrovým dřevem až na sokl, který je obložen luxusním materiálem Richlite. Nejvýraznější na domu není šedá střecha ale čtvercová okna v různých velikostech lemovaní bílým rámem. Jen z boku jich napočítáme dvanáct, z čela čtyři.

Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect Rodinný dům Fiore ve státě Wisconsin od studia Salmela Architect

Interiér přítomnost mnoha oken pociťuje krásným přirozeným osvětlením a výhledy do nedotřené okolní přírody. Obývací pokoj s pohovkou a kamny se otevřený k jídelnímu koutu a spojen s kuchyní. Druhá část domu nabízí dvě ložnice a další nezbytné zázemí. V interiéru se opět nejvíc projevuje dřevo v kombinaci s černými kovovými prvky a bílou výmalbou. Akcentem jsou maximálně červené židle.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Salmela Architect

Článek ze dne: 28.11.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588