Děkujeme za přízeň nám i designu!

KWK na polském svahu postavili Konieczného archu

KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark

Polské architektonické studio KWK Promes postavilo v jedné z polských vesnic pozoruhodný rodinný dům ve svahu. Podle jména klienta se jmenuje Konieczného archa a má klasický tvar domu se sedlovou střechou, kterému byl stejný tvar přidán i pod obytnou část.

Investor novostavby Robert Konieczny měl v jedné z polských vesnic pozemek 1 694 metrů čtverečních, na kterém se rozhodl postavit si rodinný dům. V roce 2011 si najal architekty z KWK Promes, kteří se nechali unést krásným výhledem na okolní přírodu ze zelené stráně. Investora přemluvili k celoprosklenému domu na obě strany svahu.

KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark

Jenže svah je konstrukční problém kvůli divoké přírodě okolo a možností záplav při větších deštích a podobně. Architekti tedy navrhli celý objem pootočit, aby se jen rohem dům dotýkal svahu, a postavit na ostrou betonovou základnu, kterou by případně mohla voda protékat. Stejný sedlový tvar pak doplnili jako střechu. Velmi nezvyklá Konieczného archa z pohledového betonu byla na světě.

KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark KWK a polský rodinný dům Konieczny’s Ark

Interiér s užitnou plochou 138 metrů čtverečních je pro jednu rodinu dostatečný. Vstup do domu je přístupný přes lávku, kterou přijdete do předsíně. Polovina domu je otevřená a propojuje obývací pokoj s krbem, kuchyňský s jídelním koutem a přístup na terasu. Druhá část domu nabízí dvě ložnice a další nezbytné zázemí. Dokončení domu trvalo pět let.

Čtěte další článek na téma bydlení a Polsko

Foto a zdroj: KWK Promes

Článek ze dne: 30.11.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588