Děkujeme za přízeň nám i designu!

Takasaki Masaharu v Brně vystaví své dřevěné domy

Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence

V úterý 6. prosince bude v prostorách Galerie Architektury Brno zahájena výstava Takasaki Masaharu – Time Space Existence. Akce, jež byla prezentována na Bienále Architektury 2016 v Benátkách, poodhalí projekty dřevěných domů, při jejichž stavbě byla uplatněna tradiční japonská truhlářská metoda spojů bez užití kovových částí. Zamyslí se rovněž nad metafyzickým působením prostoru na člověka.

Japonský tvůrce Takasaki Masaharu popisuje svou architekturu jako „enviromentální bytost“, která je formována soustředěním lidského vědomí a přírodní energie, nadto propojuje lidství s kosmem. Jak bylo nastíněno úvodem, předmětem výstavy budou projekty staveb, jejichž struktura užívá tradiční truhlářskou metodu japonské provenience. Nedílnou součástí této techniky jsou spoje bez použití kovových částí. Taková architektura bude zároveň předmětem otázky metafyzického působení prostoru na člověka.

Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence

Takasaki Masaharu, jenž kromě vlastní ateliérové tvorby působí jako profesor na Kyoto University of Art and Design, akci sám zahájí. Stane se tak 6. prosince 2016 v 18 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno na Starobrněnské 18. Výstavě bude předcházet architektova přednáška, jež se bude konat v 15 hodin v aule Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně na Poříčí 5. Přednáška proběhne v japonštině s českým překladem.

Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence Takasaki Masaharu a ukázka z výstavy Time Space Existence

Výstava je pořádána ve spolupráci s Kabinetem architektury v Ostravě a Stowarzyszenie Architektów Polskich v Katovicích. Otevřena bude do 6. ledna příštího roku, vždy od úterý do neděle mezi 10. a 18. hodinou. Vstupné je dobrovolné.

Čtěte další články na téma výstava a Japonsko

Foto: Takasaki Masaharu
Zdroj: Galerie Architektury Brno

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Jakub Sochor je redaktor, teoretik designu, básník a esejista. Mezi předměty jeho zájmu patří architektura, automobilové karosářství, historie a trendy oděvního návrhářství, výtvarné umění a design ve všech jeho rovinách, včetně futurologie.
Všechny články od Jakub Sochor | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588