Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vila na Ibize je postavena z betonu s okny z bambusu

Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea

Italské architektonické studio Metroarea Architetti Assosiati postavilo na španělském ostrově Ibiza honosný rekreační objekt. Villa Mediterraneo Ibiza je fúzí středomořské kultury a přírodního prostředí. Betonová kostra s hojným prosklením má okna i dveře zakrytá bambusem.

Architekti nepopírají svou inspiraci v římských vilách a dědictví arabských a španělských kultur. Tvar domu je údajně inspirován italským expresionismem a najdeme v něm prý i odkazy na Rudolfa Steinera. Výsledkem je každopádně velká moderní vila usazená v zelených kopcích nedaleko od pobřeží.

Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea

Cílem bylo vytvořit s použitím jednoduchých materiálů místo, které by nebylo prvoplánově luxusní, ale nabízelo dostatek pohostinnosti pro náročné obyvatele. Betonový skelet je tedy dále neopracovaný s velkými okny a dveřmi. Hmoty jednotlivých podlaží rozmanitě vystupují nad ostatní a dávají prostor k vytvoření teras, zelených zahrad, dvou bazénů a dalších efektních zákoutí.

Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea Villa Mediterraneo Ibiza od italského studia Metroarea

Jednotlivá podlaží jsou spojena zakřivenými cestami a každé nabízí svou vlastní specifickou funkci. V přízemí najdeme hlavní apartmá s velkým obývacím pokojem a šatní skříní. Jižní křídlo nabízí šest pokojů a přímý přístup do hlavního bazénu. První patro se chlubí obývacím pokojem s 15metrovými posuvnými dveřmi, jídelnou, kuchyní, posilovnou, lázněmi a druhým menším bazénem. Druhé patro je jeden velký obývací pokoj.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Metroarea

Článek ze dne: 9.12.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588