Děkujeme za přízeň nám i designu!

Rodinný dům u Železného Brodu dostal tvar stodoly

Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A

Nedaleko města Železný brod realizovalo pražské studio OV-A moderní rodinný dům postavený na ve stylu tradičních venkovských stodol. Objekt se sedlovou střechou nabízí dvě obytná podlaží s krásnými výhledy do malebné krajiny libereckého kraje.

“Místo je za vesnicí, nad údolím řeky s širokým rozhledem do krajiny, mezi lípou a ořechem. Dlouhý dům s pilíři vychází z tradičního tvarosloví stodol, ale je formován současnými stavebními prostředky. Prostorový koncept domu je založen na vztahu uzavřených soukromých bloků a otevřených částí. Nálada stavby se blíží pavilonu v otevřené krajině. Masivní pilíře z břidlice se střídají s otevřenými prostory mezi nimi. Konstrukce střechy je dřevěný rám ve tvaru trojúhelníku,” uvádí  architekti Jiří Opočenský a Štěpán Valouch ke své poslední realizaci.

Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A

Dům s užitnou plochou 140 metrů čtverečních nabízí veškerý komfort. V přízemí najdeme velký obývací pokoj propojený s jídelním koutem a kuchyňským koutem. Prostoru dominuje velký stůl pro šest osob, krb na dřevo a dvě pohovky. Zajímavostí je absence televize, kterou nahrazuje zavěšený projektor a dva stereo reproduktory umístěné ve stropě. V nejzazší části domu pak najdeme prostornou saunu se sprchou a vanou na osvěžení.

Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A Rodinný dům u Železného Brodu od studia OV-A

Podkroví se stejnou užitnou plochou jako přízemí je díky sedlové střeše omezené ve svém využití. Architekti nicméně navrhli prostor tak, že v něm najdeme koupelnu a dvě pohodlné ložnice, kde hlavní má dokonce přístup na velký balkón. Nejkrásnější na domě jsou velká okna a použitá kombinace materiálů. Spojení břidlice, dřeva, bílé a šedé barvy se podařilo.

Čtěte další články na téma bydlení a OV-A

Foto a zdroj: OV-A

Článek ze dne: 13.12.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588