Klikněte a napište nám e-mail!

BIG postaví v Los Angeles industriální Art District

Los Angeles Art District od dánského studia BIG

Dánské architektonické studio BIG navrhlo nový Los Angeles Art District. Na okraji amerického města, v bývalé průmyslové čtvrti, má vyrůst velký víceúčelový komplex, který má oživit tuto aktuálně umělecky zaměřenou oblast. Přestože se bude jednat o novostavbu, byl ji navržen částečný industriální ráz.

V mnoha velkých světových městech se k průmyslovému dědictví jejich noví majitelé nechovají často ohleduplně. Nákladná konverze továren, skladů a dalších objektů je často vyměněna za totální demolici a následnou novou výstavbu. Architekt a designér Bjarke Ingels dostal se svým studiem zakázku na nový multifunkční projekt v bývalé průmyslové čtvrti Los Angeles.

Los Angeles Art District od dánského studia BIG Los Angeles Art District od dánského studia BIG Los Angeles Art District od dánského studia BIG Los Angeles Art District od dánského studia BIG

Na vytyčené ploše však nebylo co konvertovat dle jeho představ. Objekt s betonovou industriální kostrou, které mívaly staré sklady si tak vymyslel od nuly tak, aby se do místa hodil. Betonovou strukturu navrhl zlidštit místní bytovou typologií. Výsledkem je velký multifunkční komplex dvou na sebe přiléhajících budov poskládaných z pomyslných skleněných krychlí ukotvených v betonové struktuře.

Los Angeles Art District od dánského studia BIG Los Angeles Art District od dánského studia BIG Los Angeles Art District od dánského studia BIG Los Angeles Art District od dánského studia BIG

Rekultivace však nekončí jen u novostavby, ale pokračuje k urbanistickému řešení okolí. Navržen byl park s posezením, napojení na okolní dopravní obslužnost a promenádu podél pobřeží. Samotný komplex bude nabízet kavárny, restaurace a další nezbytnou obslužnost, aby bydlení a práce v objektu s téměř 250 tisíci metry čtverečními bylo plnohodnotné.

Čtěte další články na téma BIG a Los Angeles

Foto a zdroj: BIG

Článek ze dne: 15.12.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588