Klikněte a napište nám e-mail!

New York staví luxusní bytový dům podle Zahy Hadid

Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects

V centru New Yorku na Manhattanu vyrůstá nový bytový dům 520 West 28th Street, které navrhla Zaha Hadid se svým londýnským studiem. Jedenáctipodlažní budova s typickými organickými tvary se klene nad parkem High Line, který zde byl vybudován konverzí z vysloužilé nadzemní dráhy.

Historie projektu sahá do roku 2014, kdy bylo osloveno britské studio Zaha Hadid Architects, aby navrhlo luxusní bytový dům. Dnes zesnulá architektky navrhla pod hlavičkou svého studia organicky tvarovaný objekt, kde se jednotlivá podlaží prolínají svými křivkami mezi sebou. Pozoruhodné architektonické řešení zaujme nejen řešením balkónů, množstvím prosklených ploch, ale také svým umístěním přímo u parku High Line.

Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects

Dynamický objekt je aktuálně ve výstavbě a po dokončení má nabízet 37 rezidencí o užitné ploše až 510 metrů čtverečních pro jeden apartmán. Nejluxusnější rezidence najdeme samozřejmě v nejvyšších podlažích, kde jsou součástí i největší terasy a nejlepší výhled na město. Součástí komplexu je i velký bazén v podzemí pro všechny obyvatele a několik výtahů do různých částí budovy.

Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects Bytový dům 520 West 28th Street od Zaha Hadid Architects

Zaha Hadid nenavrhovala jen architekturu budovy, ale také interiéry. Překvapením tak není prostoupení designu z exteriéru budovy do interiéru. Například schodiště v mezonetových bytech je typickým organickým baletem jejich oblíbených tvarů, které se dále projevují na kuchyňských ostrůvcích, stěnách i vedení osvětlení. Není divu, že budova ještě před dokončením získala cenu Building of the Year.

Čtěte další články na téma bydlení a Zaha Hadid

Foto a zdroj: Zaha Hadid Architects

Článek ze dne: 19.12.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588