Děkujeme za přízeň nám i designu!

U Labe se otevřela sauna a kulturní osvěžovna NUUK

Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové

U slepého ramene řeky Labe u Staré Třebše v Hradci Králové vznikla nová venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK. Po ročních přípravách ji otevřely Natálie Barcalová a Aneta Kohoutová. Krom sauny s možností následného osvěžení v řece či venkovní sprše se zde mohou návštěvníci osvěžit i kulturně.

“Doteď jsme se potily hlavně my, teď se pojďte potit s námi. Všechno jsme si tak nějak vytříbily ve Finsku, kde jsem byla na pracovní stáži, a Natálie za mnou přiletěla na návštěvu. Společně jsme se vydaly prozkoumat takovou schovanou saunu v lese u jezera ve Vantaa, a pak jsme si u kafe řekly, že tohle nám tady chybí,” vzpomínají na první impuls ke zbudování projektu jeho autorky, které jej realizovali pomocí crowdfunding a grantů.

Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové

Místo u slepého ramene Labe kdysi sloužilo jako objekt vodácké loděnice farmaceutické fakulty. Dnes tu stojí zcela nově zbudovaná venkovní sauna s výhledem na Labe, dvě toalety a venkovní sprcha. Vedle stojící bílá obytná buňka na čtyřech kolech pak slouží jako jakási klubovna s kamny, posezením a kuchyňským koutem. Poslouchat se tu budou rozhlasové hry, promítat studentské filmy a probíhat malé koncerty.

Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové Venkovní sauna a kulturní osvěžovna NUUK u Labe v Hradci Králové

“Výlet za námi může být příjemnou nedělní procházkou, inspirativním odpočinkem po pracovním dni či zrušeným stereotypem. Komu nevadí pár kroků z centra města, dostane za odměnu posezení za zvuku praskajícího dřeva, krásný výhled, čerstvou kávu, soukromí a útočiště za sychravých zimních dnů,” dodávají autorky.

Čtěte další články na téma sauna a Hradec Králové

Foto a zdroj: Sauna NUUK

Článek ze dne: 20.12.2016
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588