Klikněte a napište nám e-mail!

Snøhetta rozšířila Lillehammer Art Museum v Norsku

Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta

Slavné norské architektonické studio Snøhetta dokončilo rozšíření budovy Lillehammer Art Museum. Jedná se o druhé rozšíření budovy z šedesátých let od téhož studia. Dominantou rozšíření je kvádr s lesklou metalickou zmačkanou fasádou sedící na transparentních základech.

První rozšíření muzea, které postavil místní architket Erling Viksjø, realizovala Snøhettav roce 1994 a bylo určené pro výstavu prací Jakoba Weidemanna. Nyní má Lillehammer Art Museum celkem tři části, které jsou úzce propojené a obsahují i dvě malá kina.

Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta

Dominantou nově dokončeného rozšíření je kvádr s fasádou z leštěné nerezové oceli, který navrhl norský sochař Bård Breivik. Box je umístěn na proskleném přízemí,které je určené pro pořádání workshopů pro děti. Sochař se při navrhování údajně inspiroval padající hvězdou.

Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta Lillehammer Art Museum a rozšíření od studia Snøhetta

Snøhetta provedla krom vestavby dvou nových kino sálů či átrií také proměnu okolí muzea. Bezprostředně u jedné z budov se nachází nová kamenná zahrada s uměle vytvořenými potůčky, která imituje norskou horskou krajinu. Architekti i muzeum si od rozšíření slibuje užší propojení umění s architekturou a krajinou.

Čtěte další články na téma Snøhetta a Norsko

Foto a zdroj: Snøhetta

Článek ze dne: 22.12.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588