Klikněte a napište nám e-mail!

SOM postavili v Utzon Center kovový vánoční strom

Vánoční instalace alternativního stromu od SOM v Utzon Center

Mezinárodně uznávané architektonické studio Skidmore, Owings & Merrill, které je více známé pod zkratkou SOM, má až do 15. ledna v dánském Utzon Center samostatnou výstavu. V jejím rámci vytvořili na nádvoří centra instalaci alternativního vánočního stromu z ocelové konstrukce.

Skidmore, Owings & Merrill neboli SOM jsou známí především svými výškovými stavbami. Studio bylo založeno v Chicagu v roce 1936 a doposavad realizovalo přes 10 000 projektů po celém světě. Na svém kontě mají řadu reprezentativních budov jako Lever House, Willis Tower, John Hancock Center a nejvyšší budovu světa Burj Khalifa v Dubaji. Aktuálně se na rok 2020 připravuje jejich Karlatornet v Gothenburgu, která bude nejvyšší budovou Skandinávie.

Vánoční instalace alternativního stromu od SOM v Utzon Center Vánoční instalace alternativního stromu od SOM v Utzon Center Vánoční instalace alternativního stromu od SOM v Utzon Center Vánoční instalace alternativního stromu od SOM v Utzon Center

O jejich projektech a impozantních konstrukcích je i jejich výstava Sky’s the Limit, která je plná fotografií, model, skic, projekcí, 3D animací a prezentací. V expozici najdete vhled pod ruce architektů, jejich přístup k navrhování, využívání inovačních materiálů a postupů i způsob řešení problémů pozemního stavitelství.

Pohled do výstavy Sky’s the Limit od SOM v Utzon Center Pohled do výstavy Sky’s the Limit od SOM v Utzon Center Pohled do výstavy Sky’s the Limit od SOM v Utzon Center Pohled do výstavy Sky’s the Limit od SOM v Utzon Center

Bonusem k výstavě je venkovní instalace kovové struktury, která je typickým dílem studia SOM. Nádvoří centra, které navrhl jako svou poslední budovu Jørn Utzon, architekt slavné Opery v Sydney, zaplnila večer osvětlená konstrukce s vánočním motivem. Až při přiblíženi do nitra instalace objeví motiv stromku, který při nasvícení působí vánočním dojmem.

Čtěte další články na téma Vánoce a Jørn Utzon

Foto a zdroj: Utzon Center

Článek ze dne: 26.12.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588