Děkujeme za přízeň nám i designu!

V čínské krajině z Avatara vzniknou skleněné vyhlídky

Mosty a pavilony v ZhangJiaJie od Martin Duplantier Architectes a Daqian Landscape Designers

V čínské prefektuře ZhangJiaJie, ležící v provincii Chu-Nan, má v překrásné krajině označované jako země Avatara, vzniknout série prosklených mostů a pavilonů. Navrhlo je francouzské studio Martin Duplantier Architectes a čínské studio Daqian Landscape Designers.

ZhangJiaJie National Forest Park je úchvatným místem hojně navštěvovaným turisty pro krásnou nedotčenou přírodu, která se stala předlohou pro některé z krajin ve filmu Avatar. Nedávno zde byl otevřen nejdelší i nejvyšší skleněný most na světě a nyní zde jsou plánovány další turistické vyhlídky. Celkem zde má vzniknout pět vyhlídek na vrcholcích pískovcových výčnělků, kde každá vyhlídka bude mít jiný tvar.

Mosty a pavilony v ZhangJiaJie od Martin Duplantier Architectes a Daqian Landscape Designers Mosty a pavilony v ZhangJiaJie od Martin Duplantier Architectes a Daqian Landscape Designers Mosty a pavilony v ZhangJiaJie od Martin Duplantier Architectes a Daqian Landscape Designers Mosty a pavilony v ZhangJiaJie od Martin Duplantier Architectes a Daqian Landscape Designers

Všechny vyhlídky budou maximálně prosklené s konstrukcí z reflexní nerezové oceli. Největším lákadlem bude jedna z vyhlídek spojující dva skalní útvary se zcela prosklenou podlahou. Vzniknout zde má i promenáda, kavárna a penzion. Počítáno je s rozpočtem pěti milionů euro, tedy asi 135 milionů českých korun. Výstavba je podle informací studia v přípravách. Termín dokončení zatím není známý.

Čtěte další články na téma Čína a most

Foto a zdroj: Duplantier Architectes

Článek ze dne: 3.1.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588