Klikněte a napište nám e-mail!

BIG rozšíří americkou školu ISOM padající přístavbou

Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG

Dánské architektonické studio Bjarke Ingels Group, známé spíše pod zkratkou BIG, navrhlo rozšíření školy Isenberg School of Management v americkém státě Massachusetts. Škola založená v roce 1947 bude obohacena o takzvaný Business Innovation Hub, který bude mít moderní tvar pokračující stočenou částečně prosklenou hmotou.

Isenberg School of Management zažila poslední rozšíření v roce 2002. Nedávno se vedení školy rozhodlo konsolidovat svá oddělení a rozšířit budovu o další nemalou část. Vybrala si k tomu bostonské studio Goody Clancy a dánské Bjarke Ingels Group, kteří spolu navrhli rozšíření stávající budovy o 6 500 metrů čtverečních užitné plochy.

Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG

BIG nijak nepřekvapili, když navrhli rozšíření pokračováním budovy, které se stáčí ke svému začátku. Nová část by měla být poskládána z pomyslných nakrájených betonových bloků proložených prosklenými pásy. V jedné části by pak budova měla jakoby padat a vytvářet efektní vlnu.

Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG Isenberg School of Management v Massachusetts v rozšíření od BIG

Interiér bude rozdělen na dvě podlaží. Přízemí bude velké átrium, které bude fungovat i jako kulturní centrum pro pořádání různých akcí školy. V prvním patře najdeme nové učebny a laboratoře, které budou s átriem vizuálně propojeny díky proskleným příčkám. Dominantním prvkem interiéru bude dřevo v kombinací s bílým kamenem. Dokončení se plánuje v roce 2018.

Čtěte další články na téma škola a BIG

Foto a zdroj: BIG

Článek ze dne: 4.1.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588