Děkujeme za přízeň nám i designu!

Tom Raffield si postavil dům z ohýbaného dřeva

Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii

Britský designér Tom Raffield si se svou ženou Danielle v anglickém Cornwallu postavil rodinný dům Grand Designs House, kde mohou žít a pracovat mezi vzrostlými stromy. Novostavba vedle staré myslivecké chaty zaujme použitím ohýbaného dřeva na fasádě i v interiéru.

Tom Raffield je známý anglický designér, který navrhuje a ručně vyrábí nábytek, svítidla a dekorace z ohýbaného dřeva. Před pěti lety si s manželkou koupil v anglickém Cornwallu starou malou mysliveckou chatu, ke které náleželo šest akrů vzrostlých lesů. Jejich snem bylo vdechnout původní chatě nový život a postavit si vedle ní dům nový, který by zároveň fungoval jako ukázka Tomovy práce.

Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii

Z původní chaty se po rekonstrukci staly dílny, kde tom využívá vlastní dřevo ze svých lesů. Navrhnout a postavit dům byla však mnohem větší výzva. Dům nazvaný Grand Designs House je kompletně postaven ze dřeva, což krásně kontrastuje s vedle stojící kamennou chatou. Už zvenčí zaujme dvoupodlažní objekt svou fasádou, která je vyrobena z ohýbaného dřeva, z čehož je i zábradlí na balkónech.

Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii Tom Raffield a Grand Designs House v Anglii

Interiér je taktéž kompletně dřevěný. Přízemí dominují velká francouzská okna a viditelné bíle natřené trámy. Velmi útulné je také dřevěné obložení v celém domě. V přízemí najdeme kuchyni s obývacím pokojem a jídelním koutem, v prvním patře pak ložnici s koupelnou a další pokoje. Interiér je vybaven dřevěnou postelí, ohýbaným paravanem a především svítidly z ohýbané dýhy.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Tom Raffield

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588