Klikněte a napište nám e-mail!

Mask House je neviditelný dům pro samotného muže

Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York

V americkém městě Ithaca ve státě New York postavilo studio WOJR pozoruhodný jednopokojový dům Mask House. Dům má sloužit jedinému muži, který v minulosti ztratil bratra a chce se tímto způsobem oddělit od společnosti k rozjímání v přírodě.

Dům nazvaný Mask House je koncipovaný jako maskovaný úkryt pro moderního muže, který nechce být rušený společností a moderními technologiemi, ale přesto chce žít v moderním domě. Objekt najdeme na okraji lesa ve svahu u jezera. K domu vede dlouhá ocelová lávka a samotný objekt je ze strany od lesa chráněn vysokými lamelami.

Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York

Za ochrannou zdí najdeme obytnou hmotu s tvarem kvádru. Ještě před samotným vstupem je zde podélná venkovní chodba, která vede ke schodům na terasu na střeše domu nebo k lávce klikatící se podél jezera po vrstevnicích. Interiér domu má pouhých 54 metrů čtverečních a je koncipován jako jednopokojový s připojenými všemi nezbytnými součástmi.

Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York Mask House od WOJR ve městě Ithaca ve státě New York

Vstupními dveřmi se dostaneme do velkého obývacího pokoje v maximálním prosklením směrem k jezeru a krbem, jenž je jeho ústředním motivem. Nalevo najdeme kuchyňský kout a pracovní plochu. Napravo dvoulůžko s kruhovým světlíkem pro výhled na oblohu a koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Úložné prostory jsou koncipovány jako vestavěné skříně okolo vstupních dveří. Interiéru dominuje dřevo v kontrastu s černou barvou.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: WOJR

Článek ze dne: 8.1.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588